ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Atletizm Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Hüseyin Atıcı, Gülleyi Londra’da Atacak
Gülle atmada milli sporcumuz Hüseyin Atıcı, 20.30 metrelik atışı ile 2012 Londra Olimpiyat Oyunları B barajını geçmeyi başardı.
Bekir Karayel Londra Biletini Kaptı
Londra Maratonu’na katılan atletlerimizden Bekir Karayel 2:13:21’lik derecesiyle Olimpiyat A barajını geçerken, Erkan Kuş yarışı 2:22:34 ile tamamladı.
Atletizmde Londra 2012 Vizesi İçin Mücadele Sürüyor
İngiltere’nin başkenti Londra’da 25 Temmuz-12 Ağustos 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları’nda Atletizmde tüm dünyadan 47 branşta toplam 2 bin atlet mücadele edecek.
İsinbayeva, 2 Yıl Sonra Veda Ediyor
Atletizmde, kadınlar sırıkla yüksek atlamada olimpiyat ve dünya şampiyonu ünvanlarının sahibi Rus Yelena İsinbayeva, 2 yıl sonra atletizmi bırakacağını açıkladı.
Mehtap Sızmaz A Barajını Geçti
Milli atlet Mehtap Sızmaz, Londra Olimpiyatları öncesi Rotterdam Maratonu’nundaki 2:36:35’lik derecesiyle A barajını geçen 4. kadın maratoncu oldu.
Sultan Paris’ten Gümüşle Döndü
Geleneksel Paris Maratonu’nda milli atlet Sultan Haydar, kadınlarda ikinci olarak ülkemize gümüş madalya sevinci yaşattı. Sultan Haydar 2 saat 25 dakika 9 saniyelik derecesiyle Türkiye rekorunu da kırdı.

11. Avrupa Dağ Koşusu heyecanı Uludağ’da
11. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’nın, 10 Temmuz 2011 tarihinde Uludağ’da yapılacağı bildirildi.
IAAF "Yılın Atleti"ni Arıyor

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği, erkeklerde ve bayanlarda ”Yılın Atleti”ni belirleyecek anketi başlattı.
Bu kategorideki tüm haberler
06 Mayıs 2012 Pazar
Hüseyin Atıcı, Gülleyi Londra’da Atacak
Gülle atmada milli sporcumuz Hüseyin Atıcı, 20.30 metrelik atışı ile 2012 Londra Olimpiyat Oyunları B barajını geçmeyi başardı.
Bursa’da devam etmekte olan Nurullah İvak Atmalar Türkiye Şampiyonası’ndaHüseyin Atıcı ilk hakkında yaptığı 20.30 metrelik atışıyla Türk spor tarihinde 20 metre barajını geçen ilk sporcu oldu.
Bu derecesiyle Türkiye rekorunu yenileyen Hüseyin Atıcı, 20 metrelik 2012 Londra Olimpiyat Oyunları B barajını da geçmeyi başardı. Hüseyin Atıcı’nın bu başarıyla Türkiye, Londra’da atletizm dalında 25 sporcuyla temsil edilme sayısına ulaşmış oldu.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı