ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Güreş Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Ramazan Şahin Londra Yolcusu
Finlandiya’da düzenlenen ve güreşte 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na yönelik son kotaların verildiği müsabakalarda serbest stil 66 kiloda mücadele eden milli güreşçi Ramazan Şahin, sıkletinde finale yükselerek vize aldı.

Elif’te Londra Biletini Kaptı
Güreşte, Londra Olimpiyat Oyunları Dünya Eleme Turnuvası’nda bayanlar 65 kiloda Elif Jale Yeşilırmak, olimpiyat oyunları için vize aldı.
Güreşte 9. Londra Vizesi Karakuş’tan...
Grekoromen stil 55 kiloda mindere çıkan Ayhan Karakuş, olimpiyat oyunları için vize aldı.
Taha Akgül’de Londra Yolcusu
Güreşte, Avrupa Kıtası olimpiyat kota müsabakalarında serbest stil 120 kiloda mindere çıkan Taha Akgül, sıkletinde finale kalarak Londra Olimpiyat Oyunları için vize aldı.
İbrahim ve Ahmet Olimpiyat Vizesi aldı
Güreşte, Avrupa Kıtası olimpiyat kota müsabakalarında serbest stil 84 kiloda mücadele eden İbrahim Bölükbaşı ve 55 kiloda Ahmet Peker rakiplerini yenerek olimpiyat vizesi aldı.
Peker, Londra Yolcusu
Güreşte, Avrupa Kıtası Olimpiyat Kota Müsabakalarında serbest stil 55 kiloda mücadele eden Ahmet Peker, olimpiyat vizesi aldı.
Minderde Olimpiyat Sınavı Başlıyor
Londra Olimpiyat Oyunları vize müsabakaları için Bulgaristan’a giden Güreş Milli Takımı’nın müsabakaları yarın başlıyor.

Yıldızlar Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası Sona Erdi
Kayseri’de düzenlenen Spor Toto Yıldızlar Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Bu kategorideki tüm haberler
04 Mayıs 2012 Cuma
Ramazan Şahin Londra Yolcusu

Finlandiya’da düzenlenen ve güreşte 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na yönelik son kotaların verildiği müsabakalarda serbest stil 66 kiloda mücadele eden milli güreşçi Ramazan Şahin, sıkletinde finale yükselerek vize aldı. Başkent Helsinki’de bugün başlayan müsabakalarda mindere çıkan Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu Şahin, ilk turda Güney Afrikalı rakibini yendi. Daha sonra sırasıyla Çinli ve Yunan rakiplerini mağlup eden Ramazan Şahin sıkletinde finale yükselirken, bu başarısıyla birlikte olimpiyatlar için kota almayı da başardı.
Serbest stil 74 kiloda mindere çıkan Batuhan Demirçin ise rakiplerini yenerek grup finaline yükseldi. Demirçin, kazanması durumunda Londra vizesi alacağı maçta Hintli rakibine elenerek bu fırsatı tepti.
Serbest stil 60 kiloda güreşen Selahattin Kılıçsallayan da ilk turda Özbek güreşçiye yenilerek elendi.
Bu sonuçlarla, serbest stilde olimpiyat oyunları elemeleri sona ermiş oldu. Türkiye, serbest stilde 7 sikletin 5’nde kota almayı başardı.

Elemelerde yarın (Cumartesi) grekoromen stil 66 kiloda Atakan Yüksel, son kotayı alabilmek için mindere çıkacak. Türkiye, grekoromen stilde şu ana kadar 7 kotanın 6’sını almayı başarmış durumda.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı