ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Bisiklet Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Tour of Turkey = 250 Milyon Euro’luk Tanıtım
Uluslararası Bisiklet Birliği ( UCI) takviminde yer alan, yarışma kategorisi 2.1’e yükseltilen dünyanın en önemli yarışlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda 23 ülkeden 20 takım ve 160 sporcunun mücadele ederken organizasyon ülkemize 250 milyon Euro’luk tanıtım sağladı.
Müftüoğlu’nun Haklı Gururu
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 48.’si tamamlanan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğine inandıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Ödül Töreni (Video)
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Ödül Töreni (Video)
Bisiklet Turu (Fotoğraflar)
Türkiye, Uluslararası alanda müthiş bir organizasyonu daha başarıyla tamamladı. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’ndan akılda kalan kareler....
Cumhurbaşkanlığı Turu’na Türk Mührü
22 Nisan’da Alanya-Alanya etabı ile başlayan toplam 1174 kilometrelik 48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu bugün koşulan 121 kilometrelik İstanbul-İstanbul etabı ile tamamlandı. Etabın birinciliğin 2 saat 32 saniye 36 saniye ile alırken, turu Antalya –Elmalı etabında Genel Ferdi Klasman birinciliğine ulaşan Konya Torku Şekerspor’un Bulgar Bisikletçisi İvalio Gabrovski 28 saat 48 dakika 10 saniye ile kazandı.
Kuşadası-İzmir etabı Keisse’nin
48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda Kuşadası-İzmir etabını, Omega Pharma-Quick Step takımından İljo Keisse kazandı.
İkinci Günün Galibi Andre Greipel
48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ikinci gününde koşulan 153 kilometrelik Alanya-Antalya etabını, Lotto Belisol takımından Alman sporcu Andre Greipel kazandı. Greipel, etabı 3 saat 16 dakika 5 saniyelik dereceyle tamamladı.
Cumhurbaşkanlığı Turu 48. Kez Start Aldı
48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 25 takımdan 200 sporcunun katılımıyla, Antalya’nın Alanya ilçesinde başladı. Turun ilk etabında 25 takımdan 200 sporcu mücadele etti. Sporcular, İstanbul’da sona erecek yarışın ilk etabı olan Alanya - Alanya etabında 135 kilometre pedal çevirirken, mutlu sona da 3 saat 5 dakika 55 saniyede Theo Bos ulaştı. İkinci sırayı Matt Goss, üçüncü sırayı da Daniele Colli aldı.

Bu kategorideki tüm haberler
04 Mayıs 2012 Cuma
Tour of Turkey = 250 Milyon Euro’luk Tanıtım

Uluslararası Bisiklet Birliği ( UCI) takviminde yer alan, yarışma kategorisi 2.1’e yükseltilen dünyanın en önemli yarışlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda 23 ülkeden 20 takım ve 160 sporcunun mücadele ederken organizasyon ülkemize 250 milyon Euro’luk tanıtım sağladı.

12 Nisan’da İstanbul Sultanahmet Meydanın’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün start bayrağını indirmesiyle başlayan Türkiye’nin yurtdışında tanıtımı için büyük önem taşıyan 45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda 23 ülkeden bisiklet sporunun en prestijli 18 profesyonel takım sporcusunun yanısıra Almanya ve Türkiye milli takımlarını temsilen toplam 160 sporcu mücadele etti.

Her bir takımın 8 sporcu ile temsil edildiği 45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turun’da toplam 150 bin euro para ödülü verildi. Genç sporculardan oluşan Türk Milli Takımı profesyonel sporcular arasında başarıyla mücadele etti. Final etabında Miraç Kal 9. olurken, Genel Klasman’da yarışı bitiren 108 sporcu arasında Uğur Marmara 69. sırada yer aldı.

Bisiklet sporunun gelişimine büyük destek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, TRT1 tarafından uçak ve helikopterlere yerleştirilen özel kameralardan canlı yayınlandı.45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu yapılan özel bir anlaşma ile Eurosport’da Avrupa ve Asya bölgelerinde 123 ülkede canlı yayınlandı. 2.1 kategorisindeki bir yarışı ilk defa canlı yayınlayan olan Eurosport yayınları ile Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu uluslararası platformda önemli bir gündem yarattı.

Tur boyunca TRT 32 saat, Eurosport da 12 saat canlı yayın yaptı. Televizyon yayınlarının reklam eşdeğer miktarları hesaplandığında minimum 250 milyon Euro’luk tanıtım getirisi sağlandı. Power FM yayınları ve yazılı basın haberlerinin reklam eşdeğer geri dönüşümü 2,5 milyon Euro olarak hesaplandı. 3,5 milyon toplam organizasyon bütçesi olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Türkiye’nin tanıtımı için büyük bir katkı sağladı.

www.tourofturkey.org web sitesi yarışla ilgili gelişmeleri dakika dakika Türkçe ve İngilizce olarak yayınladı. Web sitesine erişim geçtiğimiz yıla oranla %55 artış gösterdi.

Uluslararası web siteleri de organizasyona büyük yer verdi. Yarışın finalinde yaşanan kaza ile ilgili olarak bisiklet sektörünün en önemli web sitelerinden www.cylingnews.com sitesinde Lance Armstrong yarış lideri Dayrl Impey’in Theo Bos tarafından sırtından çekilmesi konusunda yorumda bulundu. Bu sitede konuyla ilgili olarak bir forum başlatıldı.

Geçirdiği kaza sonucunda Alanya Can hastanesinde tedavisi devam eden Sarı mayo sahibi Dayrl Impey’in sağlık durumunun iyiye gittiği ve 2 gün sonra ülkesine gönderileceği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Organizasyon İstatistikleri ise şöyle sıralandı:

"- 750 kişilik Organizasyon ekibi 8 gün boyunca hareket etti.
- Organizasyonda yurtdışından getirtilen Basın, Ofis, doping kontrol odası, VIP salonu, zamanlama odası ve stüdyo olarak kullanılmak üzere 20 tır kullanıldı.
- 130 araç hergün bir noktadan diğer noktaya yolculuk etti.
- 7 km uzunluğunda bariyerler yurtdışından getirildi.
- 300 kişilik VIP cateringi ve 400 kişilik kumanya hizmeti verildi.
- 25 güvenlik motoru
- 40 kişilik işçi grubu
- 70 kişilik basın ekibi ( 35 yabancı basın mensubu)
- 160 sporcu
- 110 teknik personel
- 70 şoför
- 102 kişilik canlı yayın ekibi
- 25 kişilik catering ekibi
- 3 ambulans
- 10 motosikletli polis
- 16 kişilik hakem heyeti
- 14 kişilik yönetici kadro
- 10 kişilik Basın İlişkileri Ekibi
- 9 kişilik seremoni ekibi
- 65 kişilik start ve finiş ekibi
- 22 kişilik takım ekibi
- Yol boyunca parkurun güvenliğini sağlayan yüzlerce polis ve jandarma.
- Yüzün üzerinde yerli ve yabancı VIP misafirler
- 9 değişik otel konaklama için kullanıldı. "

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı