ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Bisiklet Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Tour of Turkey = 250 Milyon Euro’luk Tanıtım
Uluslararası Bisiklet Birliği ( UCI) takviminde yer alan, yarışma kategorisi 2.1’e yükseltilen dünyanın en önemli yarışlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda 23 ülkeden 20 takım ve 160 sporcunun mücadele ederken organizasyon ülkemize 250 milyon Euro’luk tanıtım sağladı.
Müftüoğlu’nun Haklı Gururu
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 48.’si tamamlanan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğine inandıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Ödül Töreni (Video)
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Ödül Töreni (Video)
Bisiklet Turu (Fotoğraflar)
Türkiye, Uluslararası alanda müthiş bir organizasyonu daha başarıyla tamamladı. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’ndan akılda kalan kareler....
Cumhurbaşkanlığı Turu’na Türk Mührü
22 Nisan’da Alanya-Alanya etabı ile başlayan toplam 1174 kilometrelik 48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu bugün koşulan 121 kilometrelik İstanbul-İstanbul etabı ile tamamlandı. Etabın birinciliğin 2 saat 32 saniye 36 saniye ile alırken, turu Antalya –Elmalı etabında Genel Ferdi Klasman birinciliğine ulaşan Konya Torku Şekerspor’un Bulgar Bisikletçisi İvalio Gabrovski 28 saat 48 dakika 10 saniye ile kazandı.
Kuşadası-İzmir etabı Keisse’nin
48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda Kuşadası-İzmir etabını, Omega Pharma-Quick Step takımından İljo Keisse kazandı.
İkinci Günün Galibi Andre Greipel
48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ikinci gününde koşulan 153 kilometrelik Alanya-Antalya etabını, Lotto Belisol takımından Alman sporcu Andre Greipel kazandı. Greipel, etabı 3 saat 16 dakika 5 saniyelik dereceyle tamamladı.
Cumhurbaşkanlığı Turu 48. Kez Start Aldı
48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 25 takımdan 200 sporcunun katılımıyla, Antalya’nın Alanya ilçesinde başladı. Turun ilk etabında 25 takımdan 200 sporcu mücadele etti. Sporcular, İstanbul’da sona erecek yarışın ilk etabı olan Alanya - Alanya etabında 135 kilometre pedal çevirirken, mutlu sona da 3 saat 5 dakika 55 saniyede Theo Bos ulaştı. İkinci sırayı Matt Goss, üçüncü sırayı da Daniele Colli aldı.

Bu kategorideki tüm haberler
03 Mayıs 2012 Perşembe
Müftüoğlu’nun Haklı Gururu

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 48.’si tamamlanan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğine inandıklarını söyledi.

Emin Müftüoğlu, Antalya’nın Alanya ilçesinden startı verilip İstanbul’da tamamlanan 48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na bazı lojistik sıkıntılarıyla başlamalarına karşın, sonuçtan oldukça memnun olduklarını kaydetti.

’’Tur başlarken çok heyecanlıydık’’ diyen Müftüoğlu, ’’Lojistik manada sıkıntılı zamanlar geçirdik. Bazı kargoların gecikmesi gibi durumlar oldu ama sonucu ise çok güzel oldu. Yabancı gazeteciler ayrılırken hepsinin yüzleri gülüyordu. Çok mutlu ve memnundular. Bu bizi de memnun etti. Hatta turun yabancı sunucusu, bir çok organizasyon takip etmesine karşın, bizim yarışımızın farklı olduğunu aktardı. Biz de turumuzun güzel geçtiğini bunlardan anlıyoruz. Tabii ki eksiklerimiz vardı. Toplam bin 100 kişinin yer aldığı bir organizasyonda eksikler çıkıyor. Ama bize göre başarılı geçti’’ şeklinde konuştu.

Geçmiş yıllarda İstanbul’da startı verilip, Alanya’da son bulan yarışın bu yıl tam tersi yönde etaplarda koşulduğunu hatırlatan Emin Müftüoğlu, İstanbul’un 2012 yılı Avrupa Spor Başkenti olması nedeniyle böyle bir parkur tercihi yapıldığını belirterek, ’’Bence başarılı da oldu. İstanbul çok güzeldi ve önemli bir katılımla seyirciler takip etti. Ayrıca, daha önce İstanbul’da yapamadığımız tanıtımları, Alanya’da gerçekleştirebildik. Bu tura daha da bir anlam kattı ve olumlu olarak yansıdı. Teknik ekibimiz gelecek yıl için değerlendirmesini yapıp, artısını ve eksisini ortaya koyacak. Yıl sonuna doğru da önümüzdeki sene hangi parkurda yarışın koşulacağının kararını veririz’’ ifadelerini kullandı.

"Hedefimiz, En İyi 5 Organizasyon Arasında Olmak"

Emin Müftüoğlu, hedeflerinin Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu dünyanın en iyi 5 organizasyonundan birisi yapmak olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun HC (Horse Category) klasmanındaki 17 yarıştan biri olduğunu, bu kategorinin üzerinde ise Pro Tour’un bulunduğunu vurgulayan Müftüoğlu,’’Böyle devam ederse organizasyonumuz ilerde Pro Tour kategorisine çıkabilir. Buna Dünya Bisiklet Birliği karar veriyor. Biz hep en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Zaten en üst seviyedeki turlardan biriyiz. Biz 50. yılımıza yaklaşırken, Avrupa’nın önemli yarışları 100. yıllarını çoktan aşmış durumdalar. Biz de 70., 80. yarışlarımıza geldiğimizde çok daha fazla söz sahibi oluruz. Her geçen yıl eksiklerimizi azaltarak, dünyanın en iyi 5 organizasyonundan biri olmak istiyoruz. Zaten Pro Tour ile HC kategorisi arasına çok büyük fark yok. Yine aynı takımlar koşuyor. Uluslararası yetkililer, dünyadaki ilk 10 turdan birisi olduğumuz söylüyorlar. Bunu biz söylemiyoruz, bu işin uzmanları söylüyor. Daha üst sıralara çıkmak için çalışacağız’’ dedi.

Müftüoğlu, yarışın finaline gelerek dereceye giren sporcu ve ekiplere madalyalarını veren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kendisine, Türkiye’nin tanıtımı konusunda turun çok büyük katkısı olduğunu söylediğini aktardı.

 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı