ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Wushu Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Wushuda KKTC hamlesi
Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dünya federasyonuna üyeliği için çalışmalar yürütüldüğünü belirterek, ”Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yakın zamanda dünya federasyonu üyesi olacak” dedi.
Wushu Anavatanı Çin’de... (Video)
TRT Spor Uzak Asya’nın büyüleyici sporu Wushu’yu haber yapmış..
Wushu’da Hedef Dünya Zirvesi
Wushu Federasyonu’nun Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Önder Karan, Wushu sporunun Türk insanının yapısına çok uygun bir spor dalı olduğunu söyledi.
Seda’nın Hedefi Avrupa Şampiyonluğu
Antalya’da mart ayında yapılan Avrupa Wushu Şampiyonası’nda 52 kiloda altın madalya kazanan Seda Eroğlu, bu kez Singapur’da dünya şampiyonu olmak için mücadele edecek.
Wushu’da 9 Madalya
Wushu’da milli takım sporcuları Çin’de yapılan ”8. Beijing Uluslararası Wushu Davet Şampiyonası’ndan 9 madalya ile döndü.
Uluslararası Wushu Kafkas Kupası Başladı
Büyükler 1. Kafkas Wushu Taolu-Sanda Kupası Artvin Kapalı Spor Salonu’nda başladı.
İllerarası Wushu Şampiyonası Sona Erdi
Yalova Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen İllerarası Wushu Şampiyonası’na, Bursa, Sakarya, Kocaeli, Düzce, Bolu ve Yalova’dan 300 sporcu katıldı.
Wushu’da 23 Nisan Etkinlikleri
Wushuda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında müsabakalar yapılacak.
Bu kategorideki tüm haberler
03 Mayıs 2012 Perşembe
Wushuda KKTC hamlesi

Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dünya federasyonuna üyeliği için çalışmalar yürütüldüğünü belirterek, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yakın zamanda dünya federasyonu üyesi olacak" dedi. Akyüz, wushunun gelişmesi için KKTC ve Avrupa ülkelerine yönelik ciddi çalışmalar yapıldığını söyledi.

Dünya Wushu Federasyonu ile ortak çalışmalar yürüttüklerini ve Türkiye’nin Avrupa’da etkin bir rol üstlendiğini dile getiren başkan Akyüz, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde judo, karate ve wushu tek çatı altında toplanmış. KKTC’de üst düzey yöneticilerle görüşmelerimiz oldu. Wushuya yönelik ilgisi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dünya federasyonuna üyeliği için görüşmelerimiz oldu, yakın zamanda dünya federasyonu üyesi olarak yer alacak. Wushu ile KKTC’ye uygulanan ambargo kalkacak. Dünya Wushu yapılanmasında diğer sporlarda olmayan bir demokrasi var" diye konuştu.

Federasyonu olarak KKTC’nin yanı sıra Avrupa’daki Türkler’e yönelik çalışmalar da yaptıklarını anlatan Abdurrahman Akyüz, şöyle konuştu:
"Avrupa’da yaşayan 5 milyon Türk vatandaşı var. Dünya federasyonuyla beraber Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Avrupa’daki ülkelere yönelik projelerimiz var. Avrupa ülkelerinde temsilcilikler açacağız. Almanya, Belçika, Hollanda ve Danimarka gibi ülkelerde temsilcilikler açarak, yurttaşlarımıza wushu yaptıracağız. Türkler aracılığıyla wushunun Avrupa’da güçlenmesini sağlayacağız. Avrupa’daki federasyonlar zayıf kalıyor. Biz bu eksikliği gidermek istiyoruz. Milli takıma da sporcuların katkısı olabilir ama asıl hedefimiz wushunun gelişmesine yöneliktir."

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı