ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Boks Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
AIBA’dan Türkiye’ye Teşekkür
16-22 Nisan 2012 tarihleri arasındaTrabzon’a gelerek Avrupa Kıtası Boks Eleme maçlarını takip eden AIBA Başkanı Dr. Ching-Kuo WU, Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’e bir mektup gönderdi.

Üniversitelerarası Boks Şampiyonası Tamamlandı
Erzurum’da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Boks Şampiyonası sona erdi.
Boksta 6 Olimpiyat Vizesi Aldık
Trabzon’da yapılan 2012 Londra Olimpiyatları Avrupa Kıtası Boks Elemeleri final müsabakalarıyla tamamlanırken, ay-yıldızlı 6 sporcu Londra Olimpiyatları için vize almayı başardı.
Adem de Londra Kafilesinde
Boksta, Avrupa Kıtası Olimpiyat Kota Müsabakaları’nda İsviçreli rakibini yenen Adem Kılıçcı, Boks Milli Takımı’nda Londra Olimpiyat Oyunları için vize alan 5’inci sporcu oldu.
Fatih Keleş’ten Olimpiyat Vizesi
Avrupa Şampiyonu Milli Boksörümüz Fatih Keleş, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları vizesi almayı başardı
Boksta Bir Olimpiyat Vizesi Daha
Milli boksörlerimiz Sedat Eker ve Behram Muzaffer 2012 Londra Olimpiyat Oyunları vizesi almayı başardı.
Boksta 2 Olimpiyat Vizesi
Avrupa Kıtası olimpiyat kota müsabakalarında Alman rakibini yenerek yarı finale yükselen Ferhat Pehlivan, Fatih Keleş’in ardından Londra Olimpiyat Oyunları için vize alan ikinci sporcu oldu.
Boksörlerimiz Çeyrek Finalde
Avrupa Kıtası olimpiyat kota müsabakalarının üçüncü gününde müsabakalar tamamlanırken, ringe çıkan 3 Türk sporcu, rakiplerini yenerek çeyrek finale yükseldiler.
Bu kategorideki tüm haberler
03 Mayıs 2012 Perşembe
AIBA’dan Türkiye’ye Teşekkür

16-22 Nisan 2012 tarihleri arasındaTrabzon’a gelerek Avrupa Kıtası Boks Eleme maçlarını takip eden AIBA Başkanı Dr. Ching-Kuo WU, Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’e bir mektup gönderdi.

16-22 Nisan 2012 tarihleri arasındaTrabzon’a gelerek Avrupa Kıtası Boks Eleme maçlarını takip eden AIBA Başkanı Dr. Ching-Kuo WU, Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’e bir mektup gönderdi. Federasyondan yapılan açıklamaya göre, mektupta şu ifadeler yer aldı:
"Sevgili Eyüp,
Türkiye’yi her ziyaret edişimde, sizden gördüğüm misafirperverlik için teşekkür etmek istiyorum. Sizin gerçek dostluğunuz ve cömertliğiniz,  boks sporunun sadece Türkiye’deki gelişimine bir taahhüt değil,  aynı zamanda AIBA’ya olan desteğinizin de bir göstergesidir.
2012 AIBA Avrupa Kıtası Eleme Müsabakalarının başından sonuna kadar, boksörlerinizin harika performanslarını takdir etme fırsatım oldu.

Türk Boksörlerinin olağanüstü, azim ve irade ile mücadeleleri sayesinde Türkiye Boks Milli Takımı Trabzon’daki Olimpiyat Eleme müsabakalarını domine etmiştir.

Bu vesileyle Sporcularınızın elde ettikleri  altı Olimpiyat kotası için hepinizi tebrik etmek istiyorum. Bu önemli sonuç, sizin ve Federasyonunuzun çok çalışmasının karşılığıdır.
2012 AIBA Avrupa Kıtası Eleme Müsabakaları , gerçekten tam bir başarı idi. Organizasyon çok iyiydi. Tesisler ve kullanılan teknoloji sanat eseri gibiydi. Yapılan işten oldukça memnunum.
Sonuçların tümü ve organizasyonun başarısı sizin güçlü liderliğiniz ve ruhunuz olmadan mümkün değildi. Bu nedenle sizi ve beraber çalıştığınız tüm kişileri tebrik ediyorum.

Güçlü desteğiniz ve dostluğunuz için tekrar teşekkür ediyorum.
 Sizi en kısa zamanda tekrar görmeyi umuyorum.
 
Saygılarımla,
Ching-Kuo WU
Dünya Boks Birliği Başkanı"

 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı