ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Badminton Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Neslihan İlki Başardı
Milli badmintoncumuz Neslihan Yiğit’in 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na katılması resmiyet kazandı.
Büyükler Kulüpler Badmintonda EGO Spor Kulübü Şampiyon
24 Spor Kulübünden 200’ün üzerinde sporcunun katıldığı Büyükler Kulüpler Türkiye Badminton Şampiyonası’nda şampiyonluğa Ego Spor Kulübü ulaştı.
Neslihan, Bronz’a Uzandı
Türkiye’yi 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda temsil edecek olan milli badmintoncu Neslihan Yiğit, Peru’da düzenlenen turnuvada bronz madalya kazandı.

Badmintonda Heyecan Başlıyor
Türkiye Badminton Şampiyonası, 23-24 Ekim tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde yapılacak.
Federasyon, Kampı Ayaklarına Götürüyor

Badmintonda, 2012 Londra Olimpiyatları’na gidebilme şansı bulunan sporcular, daha iyi bir hazırlık dönemi geçirebilmeleri için yaşadıkları kentlerde özel kamp yapacaklar.
Londra Yolu’nda Puan Arayışı Sürüyor
Milli Badminton Takımı sporcuları, 2012 Olimpiyatlarına katılabilmek için Olimpiyat eleme puan turnuvalarındaki mücadelelerini sürdürüyor.
Badmintoncular Balkan Şampiyonu
17-19 Eylül 2010 tarihleri arasında Yunanistan’da yapılan 19 Yaş altı Balkan Badminton Şampiyonasında Türkiye yaptığı takım maçlarının tamamını 5-0 kazanarak şampiyon oldu.
Ramazan ve Neslihan Bulgaristan’da Şampiyon
2012 Londra Olimpiyatları’na hazırlanan Badminton Milli Takımı Bulgaristan Pazarcık’ta yapılan Avrupa Gençler Rankingi Badminton Turnuvası’nda 2 birincilik ve 2 üçüncülük elde etti.
Bu kategorideki tüm haberler
03 Mayıs 2012 Perşembe
Neslihan İlki Başardı

Milli badmintoncumuz Neslihan Yiğit’in 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na katılması resmiyet kazandı.
Son dönemde uluslararası şampiyonalarda büyük başarı elde eden ve dünya sıralamasında hızla yükselen Neslihan Yiğit, bu başarısını olimpiyat oyunları ile taçlandıracak. Elde ettiği sonuçlarla daha önce Londra’ya gitmeyi garantileyen Neslihan Yiğit’in bu başarısı resmiyet kazandı. Badminton’da kota mücadelesi 3 Mayıs tarihiyle sona erdi ve resmi açıklama yapıldı.
Neslihan Yiğit, 38 sporcunun mücadele edeceği bayanlar badminton mücadelelerinde 23. Sıradan kota almayı başardı. Neslihan Yiğit, Türkiye’yi olimpiyat oyunlarında temsil eden ilk badmintoncu olacak. Bir diğer sporcumuz Özge Bayrak da, 32. sıraya kadar yükselmesine rağmen, Türkiye’nin 1 kota hakkı olması nedeniyle Londra vizesi alamadı.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı