ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Buz Hokeyi Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Buz Hokeyi’nde Bir İlk...
Erzurum’da düzenlenen 3. klasman müsabakalarının son maçında Lüksemburg’u 8-1 yenen milli takım, namağlup tamamladığı şampiyonada altın madalya kazandı. Milli Takım, bu dalda tarihinde ilk kez birinci olma başarısı gösterdi.
Futbol Hariç / Buz Hokeyi (Video)
”Futbol Dışı” Buz Hokeyi’ni tanıtıyor...
Mcadams, Türk Buz Hokeyi’nden Umutlu
Bayan Buz Hokeyi Milli Takımı’nın başına getirilen Amerikalı Keith Mcadams, Üniversitelerarası Kış Oyunları’na hazırlanan Türk sporcuların kendisini umutlandırdığını söyledi.
Hokey’de Gelişim Göz Kamaştırıyor
Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Akın Kılavuz, Erzurum 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları’ndan sonra buz hokeyinde büyük gelişmeler yaşanacağını söyledi. Kılavuz, hedeflediklerinin Erzurum’a yapılan tesisleri 12 ay boyunca kullanmak olduğunu kaydetti.
Buz Hokeyi’nde Uluslararası Başarı
2009-2010 Sezonu Erkekler Süper Lig Şampiyonu Ankara Üniversitesi Spor Kulübü İpanya’da gerçekleşen Continental Cup’da ikinci olarak yurda döndü.
Buz Hokeyi Milli Takımı Kampa Giriyor
2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları ile Dünya Şampiyonası’na katılacak olan Milli Takım sporcuları Bolu Aladağ Tesisleri’nde kampa giriyor.
Buz Hokeyi’nde Milli Takım Tarık Göçmen’e Emanet
Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu, milli takım antrenörlüğüne Tarık Göçmen’i getirdi.
Buz Hokeyi’nde Bir İlk
Buz hokeyinde ilk kez bir Türk antrenör, yurt dışında görev alma başarısına ulaştı.
Bu kategorideki tüm haberler
22 Nisan 2012 Pazar
Buz Hokeyi’nde Bir İlk...

Erzurum’da düzenlenen 3. klasman müsabakalarının son maçında Lüksemburg’u 8-1 yenen milli takım, namağlup tamamladığı şampiyonada altın madalya kazandı. Milli Takım, bu dalda tarihinde ilk kez birinci olma başarısı gösterdi.

Erzurum Buz Arena’daki son maçında Lüksemburg’u 8-1 yenen milliler, namağlup tamamladığı maçların ardından dünya şampiyonu ünvanını aldı.
Maçın ilk periyoduna hızlı başlayan ve Emrah Özmen’in attığı golle 1-0 üstünlük sağlayan milliler, ikinci periyoda da taraftarın coşkulu desteğiyle ve yine Emrah Özmen’in kazandırdığı golle başladı. Bu periyotta rakibine oranla daha iyi bir oyun sergileyen Türk Milli Takımı, Yusuf Halil, Caner Baykan ve Emrah Özmen’in attığı gollerle bu bölümü 4-0 önde tamamladı.
Milliler üçüncü ve son periyotta da istikrarlı ve disiplinli mücadelesini sürdürdü. Bu periyotta ilk golü Lüksemburg Milli Takımı kaydederken, milli takımı adına ise Serkan Gümüş, Batin Kösemen ve Yusuf Halil’in golleri geldi. Erkek Buz Hokeyi Milli Takımı, karşılaşmayı 8-1 galip bitirerek, dünya şampiyonu oldu.
Maçın ardından buz üzerinde büyük bir mutluluk yaşayan milliler, salondaki taraftarları, ellerindeki Türk bayraklarıyla selamladı. Milliler daha sonra piste gelen federasyon yetkilileri ve protokoldekilerle mutluluklarını paylaştılar.

            

Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Orhan Duman, maçın ardından yaptığı açıklamada, "Türkiye, bu hokeyinde tarihinde ilk kez altın madalya kazandı. Bu çocukların hepsini alnından öpüyoruz. Bunlar buzun aslanları. Sadece altın madalya almadık, aynı zamanda Türkiye tarihinde ilk kez bir üst tura çıktık" dedi.

Erkek Buz Hokeyi Milli Takımı, 3. klasman müsabakalarında Yunanistan’ı 6-1, Moğolistan’ı 10-0, İrlanda’yı 5-3 ve Kuzey Kore’yi 4-2 yenmişti. Son maçında Lüksemburg’u da 8-1 yenen milliler, şampiyonayı namağlup tamamladı.

Türk Milli Takımı şu kadrodan oluşuyor:
Kaleciler: Fikri Atalı, Levent Özbaydoğan, Barış Uçele
Oyuncular: Emrah Özmen, Erdoğan Coşkun, Serdar Semiz, Alper Solak, Serkan Gümüş, Yusuf Halil, Gökalp Solak, Batın Kösemen, Bekir Akgül, Oktay Yavuzarslan, Doğu Bingol, Göktürk Taşdemir, Galip Hamarat, Cengiz Akyıldız, Burak Aktürk, Caner Baykan, Cafer Abaylı, Gürkan Çetinkaya.

 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı