ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Taekwondo Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Tekvandocular Altın Yağdırdı
Avrupa’da beklenen altın madalyalar son gün geldi.
Fırat ve Ali Bronz Madalya Kazandı
İngiltere’nin Manchester şehrinde devam eden Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde Türk sporcular altın madalya kazanamadı ancak iki bronz madalya geldi. Erkeklerde Fırat Pozan ve Ali Sarı, finale kalma maçlarını kaybedince, bronz madalya ile yetindiler.
Manchester’da İlk Gün Tek Madalya
İngiltere’de başlayan Avrupa Şampiyonası’nda ilk gün tatamiye çıkan dört Türk sporcudan sadece Rukiye Yıldırım bronz madalya kazanarak, kürsüye çıkmayı başardı.
Avrupa Şampiyonası Kadrosu Belirlendi

İngiltere’nin Manchester kentinde, 3-6 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Tekvando Şampiyonası’na katılacak Milli Takımın seçmeleri yapıldı.
Servet, Türkiye İçin Serveti Tekmeledi
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Servet Tazegül’e Singapur’un kendileri adına yarışması için çok büyük paralar teklif edildiğini ancak kabul etmediklerini söyledi.
DÜRDANE ALTUNEL DÜNYA İKİNCİSİ
9. Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 63 kiloda Dürdane Altunel, dünya 2’ncisi oldu.
”Bahri, Madalya İle Veda Edecek”
Bahri Tanrıkulu son olimpiyatında altın istiyor… Tekvandodaki gururumuz olan Bahri Tanrıkulu, alttan gelen jenerasyonun çok başarılı olduğunu ifade ederek, 2012 Londra Olimpiyatları’nın kendisi için son olimpiyatlar olacağını belirtti.
Akgül’den Tekvandoculara Ziyaret
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Avrupa Takımlar Tekvando Şampiyonası için kamp yapan tekvando milli takımı ile bir araya geldi.
Bu kategorideki tüm haberler
17 Nisan 2012 Salı
Avrupa Şampiyonası Kadrosu Belirlendi

İngiltere’nin Manchester kentinde, 3-6 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Tekvando Şampiyonası’na katılacak Milli Takımın seçmeleri yapıldı.

İsmet Iraz Tekvando Salonu’nda gerçekleştirilen seçme müsabakalarında ’’DaeDo’’ (Elektronik Sistem) kullanıldı ve Dünya Tekvando Federasyonu’nun (WTF) son oyun kuralları geçerli oldu.
Erkeklerde 54 kiloda İbrahim Şimşek ve Mehmet Dolaş, 58 kiloda Fırat Pozan ile Serkan Tok, bayanlarda ise 62 kiloda Dürdane Altunel, Şule Yılmaz ve Kübra Bayrak, artı 73 kiloda da Cansel Deniz, Nafia Kuş, Büşra Yıldız ve Yaprak Eriş milli takım kadrosuna girebilmek için mücadele etti.

Yapılan müsabakalar sonunda 54 kiloda Mehmet Dolaş, 58 kiloda Fırat Pozan, bayanlar 62 kiloda Dürdane Altunel ve artı 73 kiloda Cansel Deniz rakiplerini yenerek Tekvando Milli Takımı’na katılmaya hak kazandılar.
Erkekler 63 kiloda Cem Uluğnuyan, 68 kiloda Servet Tazegül, 74 kiloda Rıdvan Baygut, 80 kiloda Yunus Sarı, 87 kiloda Ali Sarı ve artı 87 kiloda Bahri Tanrıkulu, bayanlarda ise 46 kiloda Rukiye Yıldırım, 49 kiloda Damla Sezgin, 53 kiloda Hatice Kübra Yangın, 57 kiloda Hatice Kübra İlgün, 67 kiloda Nur Tatar ve 73 kiloda ise İnci Zeynep Sönmez Milli Takıma direkt olarak katılıyor.
 
 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı