ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Taekwondo Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Tekvandocular Altın Yağdırdı
Avrupa’da beklenen altın madalyalar son gün geldi.
Fırat ve Ali Bronz Madalya Kazandı
İngiltere’nin Manchester şehrinde devam eden Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde Türk sporcular altın madalya kazanamadı ancak iki bronz madalya geldi. Erkeklerde Fırat Pozan ve Ali Sarı, finale kalma maçlarını kaybedince, bronz madalya ile yetindiler.
Manchester’da İlk Gün Tek Madalya
İngiltere’de başlayan Avrupa Şampiyonası’nda ilk gün tatamiye çıkan dört Türk sporcudan sadece Rukiye Yıldırım bronz madalya kazanarak, kürsüye çıkmayı başardı.
Avrupa Şampiyonası Kadrosu Belirlendi

İngiltere’nin Manchester kentinde, 3-6 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Tekvando Şampiyonası’na katılacak Milli Takımın seçmeleri yapıldı.
Servet, Türkiye İçin Serveti Tekmeledi
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Servet Tazegül’e Singapur’un kendileri adına yarışması için çok büyük paralar teklif edildiğini ancak kabul etmediklerini söyledi.
DÜRDANE ALTUNEL DÜNYA İKİNCİSİ
9. Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 63 kiloda Dürdane Altunel, dünya 2’ncisi oldu.
”Bahri, Madalya İle Veda Edecek”
Bahri Tanrıkulu son olimpiyatında altın istiyor… Tekvandodaki gururumuz olan Bahri Tanrıkulu, alttan gelen jenerasyonun çok başarılı olduğunu ifade ederek, 2012 Londra Olimpiyatları’nın kendisi için son olimpiyatlar olacağını belirtti.
Akgül’den Tekvandoculara Ziyaret
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Avrupa Takımlar Tekvando Şampiyonası için kamp yapan tekvando milli takımı ile bir araya geldi.
Bu kategorideki tüm haberler
16 Nisan 2012 Pazartesi
Servet, Türkiye İçin Serveti Tekmeledi

Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Servet Tazegül’e Singapur’un kendileri adına yarışması için çok büyük paralar teklif edildiğini ancak kabul etmediklerini söyledi.

Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Servet Tazegül’e Singapur’un kendileri adına yarışması için çok büyük paralar teklif edildiğini ancak kabul etmediklerini söyledi. Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, "Singapur bize, ’ne kadar milyon dolar istiyorsanız verelim, Servet Tazegül’ü bize verin’ dedi ama biz sporcumuzu Türkiye adına yarıştırmak için bu teklifi geri çevirdik" dedi.

Şahin, diğer branşlarda "devşirme" diye adlandırılan yabancı uyruklu sporcuların Türk vatandaşı yapılarak Ay-yıldızlı forma altında yarıştırılmasını normal karşıladıklarını, ancak tekvandoda buna ihtiyaç duymadıklarını söyledi.

Ülkeler için uluslararası organizasyonlarda madalya kazanmanın, dereceye girebilmenin artık çok önemli olduğunu ifade eden Şahin, bu nedenle pek çok ülkenin, yabancı uyruklu sporcuları kendi vatandaşlığına alarak önemli organizasyonlarda yarıştığını anlattı.

"Devşirme sporcu olabilir ama bu sınırlı olmalı" diyen Şahin, ancak, Türk sporunun daha ileri gitmesi için yabancı teknik direktör, antrenör ve spor adamlarına sıcak baktıklarını vurguladı.

reklamTürk tekvandosunun başarılı olduğunu dile getiren Şahin, "Biz kendi öz kaynaklarımızdan değerli sporcular yetiştiriyoruz. Bizim sporcularımıza dünyadan talep çok. Singapur bize, ’ne kadar milyon dolar istiyorsanız verelim, Servet Tazegül’ü bize verin’ dedi. Fakat biz sporcumuzu Türkiye adına yarıştırmak için bu teklifi geri çevirdik. Bize yakın ülkelere, Azerbaycan ve diğer Türk cumhuriyetlerine ihtiyaç olduğu zaman başarılı sporcularımızı verebiliriz" diye konuştu.

Metin Şahin, 2012 Londra Olimpiyatları’nda Türkiye’yi tekvandoda 3 sporcuyla temsil edeceklerini söyledi.

2011 yılında dünya şampiyonu olan ve en değerli sporcu seçilen Servet Tazegül’ün 68 kiloda ilk olimpiyat vizesini alan sporcu olduğunu vurgulayan Şahin, "2012 yılının Şubat ayında Rusya’nın Kazan kentinde yapılan Avrupa olimpiyat seçmelerine 3 sporcuyla katıldık ve 2 sporcumuz daha olimpiyat vizesi aldı. Nur Tatar ve Bahri Tanrıkulu da Ay-yıldızlı bayrağı dalgalandırmak için mücadele edecek" diye konuştu.

Şahin, 2012 Londra Olimpiyatları’nda 3 madalya hedeflediklerini belirterek, "Bu madalyalar altın da olabilir ama çok iddialı konuşmak istemiyorum. Çünkü olimpiyatlarda mücadele etmek çok zor" dedi.

Servet Tazegül’ün videosu:

 

 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı