ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Taekwondo Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Tekvandocular Altın Yağdırdı
Avrupa’da beklenen altın madalyalar son gün geldi.
Fırat ve Ali Bronz Madalya Kazandı
İngiltere’nin Manchester şehrinde devam eden Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde Türk sporcular altın madalya kazanamadı ancak iki bronz madalya geldi. Erkeklerde Fırat Pozan ve Ali Sarı, finale kalma maçlarını kaybedince, bronz madalya ile yetindiler.
Manchester’da İlk Gün Tek Madalya
İngiltere’de başlayan Avrupa Şampiyonası’nda ilk gün tatamiye çıkan dört Türk sporcudan sadece Rukiye Yıldırım bronz madalya kazanarak, kürsüye çıkmayı başardı.
Avrupa Şampiyonası Kadrosu Belirlendi

İngiltere’nin Manchester kentinde, 3-6 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Tekvando Şampiyonası’na katılacak Milli Takımın seçmeleri yapıldı.
Servet, Türkiye İçin Serveti Tekmeledi
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Servet Tazegül’e Singapur’un kendileri adına yarışması için çok büyük paralar teklif edildiğini ancak kabul etmediklerini söyledi.
DÜRDANE ALTUNEL DÜNYA İKİNCİSİ
9. Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 63 kiloda Dürdane Altunel, dünya 2’ncisi oldu.
”Bahri, Madalya İle Veda Edecek”
Bahri Tanrıkulu son olimpiyatında altın istiyor… Tekvandodaki gururumuz olan Bahri Tanrıkulu, alttan gelen jenerasyonun çok başarılı olduğunu ifade ederek, 2012 Londra Olimpiyatları’nın kendisi için son olimpiyatlar olacağını belirtti.
Akgül’den Tekvandoculara Ziyaret
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Avrupa Takımlar Tekvando Şampiyonası için kamp yapan tekvando milli takımı ile bir araya geldi.
Bu kategorideki tüm haberler
07 Nisan 2012 Cumartesi
DÜRDANE ALTUNEL DÜNYA İKİNCİSİ

9. Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 63 kiloda Dürdane Altunel, dünya 2’ncisi oldu.

Mısır’ın Sharm el-Sheikh şehrinde devam eden 9. Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 63 kilo müsabakalarında tatamiye çıkan Dürdane Altunel, dünya 2’ncisi oldu.

Şampiyonada dün erkeklerde 51 ve 73, bayanlarda ise 46 ve 63 kiloda müsabakalar yapıldı.

51 kiloda Hasan Doğuç, 73 kiloda Burakhan Aydemir ve 46 kiloda Ayşegül Funda Alp elenirken, Türkiye’yi 63 kiloda temsil eden Dürdane Altunel ise finalde karşılaştığı rakibine yenilerek gümüş madalya kazandırdı.

Şampiyonada bugün erkeklerde 55 kiloda Suat Tekin, 78 kiloda Muhammed Emin Kocaman, bayanlarda ise 49 kiloda Damla Sezgin ve 68 kiloda Gizem Özcan tatamiye çıkacak.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı