ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Taekwondo Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Tekvandocular Altın Yağdırdı
Avrupa’da beklenen altın madalyalar son gün geldi.
Fırat ve Ali Bronz Madalya Kazandı
İngiltere’nin Manchester şehrinde devam eden Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde Türk sporcular altın madalya kazanamadı ancak iki bronz madalya geldi. Erkeklerde Fırat Pozan ve Ali Sarı, finale kalma maçlarını kaybedince, bronz madalya ile yetindiler.
Manchester’da İlk Gün Tek Madalya
İngiltere’de başlayan Avrupa Şampiyonası’nda ilk gün tatamiye çıkan dört Türk sporcudan sadece Rukiye Yıldırım bronz madalya kazanarak, kürsüye çıkmayı başardı.
Avrupa Şampiyonası Kadrosu Belirlendi

İngiltere’nin Manchester kentinde, 3-6 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Tekvando Şampiyonası’na katılacak Milli Takımın seçmeleri yapıldı.
Servet, Türkiye İçin Serveti Tekmeledi
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Servet Tazegül’e Singapur’un kendileri adına yarışması için çok büyük paralar teklif edildiğini ancak kabul etmediklerini söyledi.
DÜRDANE ALTUNEL DÜNYA İKİNCİSİ
9. Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 63 kiloda Dürdane Altunel, dünya 2’ncisi oldu.
”Bahri, Madalya İle Veda Edecek”
Bahri Tanrıkulu son olimpiyatında altın istiyor… Tekvandodaki gururumuz olan Bahri Tanrıkulu, alttan gelen jenerasyonun çok başarılı olduğunu ifade ederek, 2012 Londra Olimpiyatları’nın kendisi için son olimpiyatlar olacağını belirtti.
Akgül’den Tekvandoculara Ziyaret
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Avrupa Takımlar Tekvando Şampiyonası için kamp yapan tekvando milli takımı ile bir araya geldi.
Bu kategorideki tüm haberler
09 Haziran 2011 Perşembe
”Bahri, Madalya İle Veda Edecek”

Türk tekvandosunun efsane ismi Bahri Tanrıkulu olimpiyat kariyerini Londra’da noktalayacak. Dünya Şampiyonu tekvandocu, 2012 Londra Olimpiyatları’nın kendisi için son olimpiyatlar olacağını söyledi. Olimpiyatların gümüş madalyalı ismi, bu kez altın madalya ile güzel bir son gerçekleştirmenin peşinde…

"Vizemi Rusya’da Alacağım"
Bahri Tanrıkulu 2012 Londra Olimpiyatları için hazırlıklarını sürdürüyor. Ankara’da 19 Mayıs Spor Kompleksi’nde milli takımla birlikte çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Tanrıkulu, pazartesi günü Konya’ya geçeceklerini ve 20 gün bu şehirde kamp yapacaklarını söyledi. Ocak ayında Rusya’da yapılacak olan olimpiyat seçmelerini hedef olarak belirlediğini söyleyen milli tekvandocumuz, “Rusya’dan 2012 Londra vizesini alarak döneceğim” dedi.

“Hedefim; Altın İle Noktalamak"
Alttan yeni gelen jenerasyonun çok başarılı olduğunu ve 2012 Londra Olimpiyatlarının kendisinin son olimpiyatlar olacağını belirten 31 yaşındaki milli tekvandocumuz, “Şu anda 31 yaşındayım. 2016 olimpiyatları geldiği zaman 36 yaşında olacağım. Londra, benim son olimpiyatım olacak. 3 kez Dünya Şampiyonluğu sevinicini yaşadım. Ancak olimpiyat şampiyonluğu bambaşka bir duygu. Bunu yaşamak istiyorum. 2004 olimpiyatlarında gümüş madalya almıştım. Umarım son olimpiyatlarım olacak olan 2012 Londra’dan altın madalya ile ülkeme dönerim” diye konuştu.

"Selefi; Kardeşi"
Kendisi gibi tekvandocu olan kardeşi Çağrı Tanrıkulu ile aynı sıklette yer alan Bahri Tanrıkulu, 2012’den sonra kardeşinin önünü açmayı düşünüyor. Kardeşi Çağrı Tanrıkulu ile ilgili bilgiler de veren Bahri, “Çağrı henüz çok genç ve olimpiyatlara katılması için tecrübe kazanması lazım. Onun 2012 Londra olimpiyatlarına katılma şansı yok. Ama benim katılamayacağım 2016 Brezilya Olimpiyatları’na eğer Çağrı katılırsa Tanrıkulu soyadını onun başarıyla taşıyacağına eminim” dedi.
 
 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı