ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Taekwondo Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Tekvandocular Altın Yağdırdı
Avrupa’da beklenen altın madalyalar son gün geldi.
Fırat ve Ali Bronz Madalya Kazandı
İngiltere’nin Manchester şehrinde devam eden Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde Türk sporcular altın madalya kazanamadı ancak iki bronz madalya geldi. Erkeklerde Fırat Pozan ve Ali Sarı, finale kalma maçlarını kaybedince, bronz madalya ile yetindiler.
Manchester’da İlk Gün Tek Madalya
İngiltere’de başlayan Avrupa Şampiyonası’nda ilk gün tatamiye çıkan dört Türk sporcudan sadece Rukiye Yıldırım bronz madalya kazanarak, kürsüye çıkmayı başardı.
Avrupa Şampiyonası Kadrosu Belirlendi

İngiltere’nin Manchester kentinde, 3-6 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Tekvando Şampiyonası’na katılacak Milli Takımın seçmeleri yapıldı.
Servet, Türkiye İçin Serveti Tekmeledi
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Servet Tazegül’e Singapur’un kendileri adına yarışması için çok büyük paralar teklif edildiğini ancak kabul etmediklerini söyledi.
DÜRDANE ALTUNEL DÜNYA İKİNCİSİ
9. Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 63 kiloda Dürdane Altunel, dünya 2’ncisi oldu.
”Bahri, Madalya İle Veda Edecek”
Bahri Tanrıkulu son olimpiyatında altın istiyor… Tekvandodaki gururumuz olan Bahri Tanrıkulu, alttan gelen jenerasyonun çok başarılı olduğunu ifade ederek, 2012 Londra Olimpiyatları’nın kendisi için son olimpiyatlar olacağını belirtti.
Akgül’den Tekvandoculara Ziyaret
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Avrupa Takımlar Tekvando Şampiyonası için kamp yapan tekvando milli takımı ile bir araya geldi.
Bu kategorideki tüm haberler
20 Ekim 2010 Çarşamba
Akgül’den Tekvandoculara Ziyaret

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Avrupa Takımlar Tekvando Şampiyonası için kamp yapan tekvando milli takımı ile bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, 30-31 Ekim tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılacak Avrupa Takımlar Tekvando Şampiyonasına hazırlanan milli takımı ile Ankara’da bir araya gelerek yemek yedi.


Ziyarette bir konuşma yapan Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, kendilerinden hiçbir şekilde maddi manevi desteklerini esirgemeyen Genel Müdür Yunus Akgül’e sonsuz teşekkür etti. Başkan Şahin,  “Bakü’deki şampiyonada Avrupa’nın en güçlü takımlarıyla mücadele edeceğiz. Bakü’ye Pekin Olimpiyatlarına da giden sporcularımızı götürüyoruz. Kıtanın bütün madalyalarına amborgo koyduk. Gücümüzü Bakü’de bir kez daha göstereceğiz.” diye konuştu.

Akgül: "Adım Adım, Olimpiyatlara"
Tekvando da kendisinin de uzun yıllar ter döktüğünü söyleyerek konuşmasına başlayan Genel Müdür Akgül, “Genel müdürlüğümün yanı sıra tekvandoya ayrı bir sevgim ve sempatim var. Tekvando da GSGM olarak hedefimizi önceden koyduk. Hedefimiz tabii ki Avrupa ve Dünya şampiyonlukları. Ama bize artık bu da yetmiyor. Asıl hedefimizi olimpiyatlarda madalya. Bu hedefimize 2008 Pekin olimpiyatlarında maksimum kotayla katılarak ulaştık. Ama artık hem maksimum kota hem maksimum madalyayı hedefliyoruz” dedi.

 

Bütün olimpik branşlarda Olimpiyata maksimum kotayla katılmak için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Genel Müdür Akgül, “GSGM olarak tüm çabamız olimpik branşlarda maksimum katılım ile Londra’ya gitmek. Bunun için bir çok projeler üretiyoruz. Başta Olimpik Burslarla olimpiyata aday sporcularımızın maddi sıkıntılarını çözmeyi görev edindik. Olimpik burstan faydalanamayan sporcularımızı farklı yöntemler bularak destekliyoruz. Olimpiyata giden yolda, her türlü yolu deneyeceğiz” diye konuştu.

"Sporcuları Yakından Takip Ediyorum"
Olimpiyatlara hazırlanan sporcuları adım adım takip ettiğini de ifade eden Genel Müdür Akgül, “Olimpik branşlarda mücadele eden tüm sporcuları adım adım takip ediyorum. İnanın ki nerede ne yapıldığını bir federasyon başkanı kadar iyi biliyorumdur. Londra’da beklentim sizlerden çok fazla. Pekin’deki başarınızın daha da artarak devam edeceğine inanıyorum. Bu konuda sizlerle birlikte gece gündüz çalışan GSGM ile birlikte sürekli uyum içerisinde olan federasyon yetkililerinize çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
Konuşmalarının ardından Genel Müdür Yunus Akgül sporculara başarılar dileyerek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı