ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Masa Tenisi Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Fenerbahçe Avrupa Şampiyonluğu’na İlk Adımı Attı
Fenerbahçe Bayan Masa Tenisi Takımı, Ettu Cup final ilk maçında Rus temsilcisi Viladin Vostok’u 3-0 yenerek ikinci maç için avantaj elde etti.
Fenerbahçe ETTU CUP Final Maçını Bekliyor
Masa Tenisinde bayanlarda ETTU CUP’ta finale kalarak tarih yazan Fenerbahçe, tarihe yine bir not düşmek için şampiyonluğa göz dikti. Fenerbahçe 6 Mayıs’ta yapacağı maça kilitlendi.
İlklerin İsmi; Melek Hu
Türk Masa Tenisçileri’nin Avrupa’daki yükselişi sürüyor. Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya alarak tarih yazan Melek Hu, bu kez Macaristan’da yapılan ve olimpiyatlar için de puan alınan Pro Tour’da, 21 yaş altında şampiyon olarak, Türk Masa Tenisi tarihinde bir ilke daha imza attı.
Masa Tenisi’nde 1. Lig Heyecanı
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’nun yıllık programında yer alan Birinci Lig bayan ve erkek maçları Elazığ’da hafta sonunda yapılıyor.
"Made İn China"


Masa Tenisi branşında yetiştirdiği sporcu sayısıyla dikkat çeken Çin, Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası’na da damgasını vurdu.
Miniklerde Şampiyona Takımları Belirlendi


Masa Tenisi’nde grup müsabakaları tamamlanırken, Türkiye Şampiyonası’nda mücadele edecek takımlar belirlendi.
Simay’a All Star Daveti
Avrupa’da bu yıl performansıyla dikkatleri üzerine çeken Milli Masa Tenisçi Simay Kulakçeken, Çin’de yapılacak Yıldız ve Minikler All Star Avrupa-Asya Turnuvası’na davet edildi.
Masa Tenisi’nde Şampiyonlar Belirlendi
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığının 2010 yılı faaliyet programında yer alan Bedensel Engelliler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası sona erdi.
Bu kategorideki tüm haberler
15 Ekim 2010 Cuma
"Made İn China"

Masa Tenisi branşında yetiştirdiği sporcu sayısıyla dikkat çeken Çin, Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası’na da damgasını vurdu.

Geçen ay Çek Cumhuriyeti’nin Ostrava kentinde düzenlenen Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası’nda mücadele eden 40 ülkeden 11’i takım kadrolarında toplam 23 Çinli sporcuya yer verdi.
Şampiyonaya katılan ülkelerden Hırvatistan, Avusturya, Kıbrıs Rum kesimi, Almanya, Lüksemburg, Hollanda, Polonya, Portekiz, İspanya, Ukrayna ve Türkiye, Çinli sporcularla madalya mücadelesi verirken, söz konusu ülkeler arasında en çok Çin asıllı sporcu, Avusturya ve Türkiye’de yer aldı.

Şampiyonada Türkiye adına mücadele eden Çin asıllı sporcular Melek Hu ve Şirin He bayanlarda, Bora Vang ve Pengfei Jiang ise erkekler kategorisinde yarışırken, Avusturya’da ise bayanlarda Jia Liu ve Qiangbing Li erkeklerde de Weixing Chen Xiaoquan Feng, madalya için raket salladı.
Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası’na 14’ü bayan 23 Çin asıllı sporcu katılırken, Türkiye ve Avusturya’nın ardından takım kadrolarında en çok Çinli isme yer veren ülkeler ise 3’er sporcuyla Hollanda, Polonya ve İspanya oldu.
Jiao Li, Jie Li ve Wai-Lung Chung Hollanda, Qian Li, Jie Xu ve Zeng Yi Wang Polonya, Fang Zhu, Yanfei Shen ve Wen He Zhi ise İspanya adına madalya mücadelesi verdi. Hırvatistan, Kıbrıs Rum kesimi, Almanya, Lüksemburg, Portekiz ve Ukrayna’nın takım kadrolarında ise sadece birer Çin asıllı sporcu yer aldı.

 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı