ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Taekwondo Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Tekvandocular Altın Yağdırdı
Avrupa’da beklenen altın madalyalar son gün geldi.
Fırat ve Ali Bronz Madalya Kazandı
İngiltere’nin Manchester şehrinde devam eden Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde Türk sporcular altın madalya kazanamadı ancak iki bronz madalya geldi. Erkeklerde Fırat Pozan ve Ali Sarı, finale kalma maçlarını kaybedince, bronz madalya ile yetindiler.
Manchester’da İlk Gün Tek Madalya
İngiltere’de başlayan Avrupa Şampiyonası’nda ilk gün tatamiye çıkan dört Türk sporcudan sadece Rukiye Yıldırım bronz madalya kazanarak, kürsüye çıkmayı başardı.
Avrupa Şampiyonası Kadrosu Belirlendi

İngiltere’nin Manchester kentinde, 3-6 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Tekvando Şampiyonası’na katılacak Milli Takımın seçmeleri yapıldı.
Servet, Türkiye İçin Serveti Tekmeledi
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Servet Tazegül’e Singapur’un kendileri adına yarışması için çok büyük paralar teklif edildiğini ancak kabul etmediklerini söyledi.
DÜRDANE ALTUNEL DÜNYA İKİNCİSİ
9. Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 63 kiloda Dürdane Altunel, dünya 2’ncisi oldu.
”Bahri, Madalya İle Veda Edecek”
Bahri Tanrıkulu son olimpiyatında altın istiyor… Tekvandodaki gururumuz olan Bahri Tanrıkulu, alttan gelen jenerasyonun çok başarılı olduğunu ifade ederek, 2012 Londra Olimpiyatları’nın kendisi için son olimpiyatlar olacağını belirtti.
Akgül’den Tekvandoculara Ziyaret
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Avrupa Takımlar Tekvando Şampiyonası için kamp yapan tekvando milli takımı ile bir araya geldi.
Bu kategorideki tüm haberler
10 Ekim 2010 Pazar
Tekvandocular Dünya 3.’sü

Özbekistan’da düzenlenen 5. Dünya Tekvando Poomse Şampiyonası’nda 2 altın ve 4 bronz madalya kazanan Türk Milli Takımı, 3. oldu. Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenen şampiyonada Mustafa Yılmaz 1. Master Bay kategorisinde altın madalya kazandı. 36 yaş üstü senkronda yarışan milli sporcular Mustafa Yılmaz, Kemal Yılmaz ve Hayri Temel Alper üçlüsü de altın madalya elde ederek, milli takımın şampiyonada 2 altın madalya kazanmasını sağladı.
Şampiyonada, 36 yaş üstü senkron bayan kategorisinde yarışan Gamze Sarı, Nesibe Altun ve Nafia Ünkaracalar üçlüsü, 1. Pair kategorisinde yarışan Rabia Kim ve Fazlı Karışık ikilisi, 51-60 yaş arasında yarışan Selahattin Uçan ve 21-30 yaş arası bayan kategorisinde yarışan Rabia Kim bronz madalya aldı.
Böylece, bu yıl beşincisi düzenlenen şampiyonada 2 altın ve 4 bronz madalya kazanan Tekvando Milli Takımı, Güney Kore ve Vietnam’ın ardından üçüncü oldu.
Şampiyonada, 1. Master Bay kategorisi ve 36 yaş üstü senkronda altın madalya kazanan milli sporcu Mustafa Yılmaz ise şampiyonanın en iyi erkek teknik sporcusu ödülünü elde etti.
Şampiyonanın ardından konuşan Tekvando Federasyonu Başkanı Dr. Metin Şahin, şampiyona sonuçlarından çok mutlu olduklarını, milli takımın ilk defa bir şampiyonada iki altın madalya kazandığını söyledi. Şahin, Özbekistan’da düzenlenen şampiyonanın organizasyon bakımından da kendileri için çok başarılı geçtiğini, ülkedeki ziyareti kapsamında Başbakan Yardımcısı Abdulla Aripov, Tekvando Federasyonu Başkanı Devlet Vergi Komitesi Başkanı Batır Parpiyev ve Semerkant Valiliği üst düzey yetkilileriyle birer görüşme yaptığını belirtti. Metin Şahin, amaçlarının ata yurdu Özbekistanlı meslektaşlarıyla işbirliğini geliştirme ve bu konuda onlara yardım etmek olduğunu ifade etti.
Taşkent Büyükelçisi Mehmet Sertaç Sönmezay da milli takımın bu başarısından gurur duyduklarını bildirerek, milli sporcuları başarılarından dolayı kutladı.
Şampiyonanın ardından, Tekvando Milli Takımı sporcu ve antrenörleri heyeti, Tekvando Federasyonu yöneticileri ve Büyükelçi Sönmezay ile birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

Türkiye, şampiyonaya Teknik Direktör Seyfullah Kim Doman, antrenörler İsa Şahin, Yaşar Erbil, Ramazan Doğdu, Hülya Pevin Birol, Veysel Düşüçukur, Numan Fırat ve Mehmet Örkan yönetiminde 20 sporcuyla katıldı.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı