ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Taekwondo Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Tekvandocular Altın Yağdırdı
Avrupa’da beklenen altın madalyalar son gün geldi.
Fırat ve Ali Bronz Madalya Kazandı
İngiltere’nin Manchester şehrinde devam eden Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde Türk sporcular altın madalya kazanamadı ancak iki bronz madalya geldi. Erkeklerde Fırat Pozan ve Ali Sarı, finale kalma maçlarını kaybedince, bronz madalya ile yetindiler.
Manchester’da İlk Gün Tek Madalya
İngiltere’de başlayan Avrupa Şampiyonası’nda ilk gün tatamiye çıkan dört Türk sporcudan sadece Rukiye Yıldırım bronz madalya kazanarak, kürsüye çıkmayı başardı.
Avrupa Şampiyonası Kadrosu Belirlendi

İngiltere’nin Manchester kentinde, 3-6 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Tekvando Şampiyonası’na katılacak Milli Takımın seçmeleri yapıldı.
Servet, Türkiye İçin Serveti Tekmeledi
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Servet Tazegül’e Singapur’un kendileri adına yarışması için çok büyük paralar teklif edildiğini ancak kabul etmediklerini söyledi.
DÜRDANE ALTUNEL DÜNYA İKİNCİSİ
9. Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 63 kiloda Dürdane Altunel, dünya 2’ncisi oldu.
”Bahri, Madalya İle Veda Edecek”
Bahri Tanrıkulu son olimpiyatında altın istiyor… Tekvandodaki gururumuz olan Bahri Tanrıkulu, alttan gelen jenerasyonun çok başarılı olduğunu ifade ederek, 2012 Londra Olimpiyatları’nın kendisi için son olimpiyatlar olacağını belirtti.
Akgül’den Tekvandoculara Ziyaret
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Avrupa Takımlar Tekvando Şampiyonası için kamp yapan tekvando milli takımı ile bir araya geldi.
Bu kategorideki tüm haberler
09 Ekim 2010 Cumartesi
Türkiye’ye Tekvando Övgüsü

Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Chungwon Choue Türkiye’den övgüyle bahsetti. Bu yıl 5.’si düzenlenen ve Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te başlayan  Dünya Tekvando  Poomsae Şampiyonası öncesi açıklamalarda bulunan Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Chungwon Choue, Türkiye’nin Tekvandoda  önemli mesafe kat ettiğini söyledi.
Şampiyona öncesinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Choue, Türkiye’de sadece Tekvandoda  değil birçok uzakdoğu sporu dalında da geliştiğini dile getirdi. Choue "Türkiye, Tekvandonun savunma sanatı sporu olarak yaygın şekilde kullanıldığı ülkelerden biri. Bu spor dalına olan ilginin gelecekte daha da artacağına inanıyorum" diye konuştu.


Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Dr. Metin Şahin ile görüştüğünü de dile getiren Choue, "Türkiye, Özbekistan’da da Tekvandonun gelişmesine katkıda bulunmak istiyor. Türkiye’nin bu alanda sahip olduğu tecrübe ve birikimlerini Özbekistan’la paylaşmaya hazır olduğunu öğrenmekten memnuniyet duydum. Türkiye Tekvando federasyonuna şükranlarımı iletiyorum" ifadelerini kullandı.
Choue, şampiyonayı buraya almalarındaki amacın Tekvandoyu hem Özbekistan ve hem de bölgede daha kalkındırmak ve daha da ilgi odağı haline getirmek olduğunu söyledi.

Choue, Taşkent’teki şampiyonada 60’a yakın ülkeden 450 dolayında bay ve bayan sporcunun mücadele edeceğini aktardı.
 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı