ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Taekwondo Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Tekvandocular Altın Yağdırdı
Avrupa’da beklenen altın madalyalar son gün geldi.
Fırat ve Ali Bronz Madalya Kazandı
İngiltere’nin Manchester şehrinde devam eden Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde Türk sporcular altın madalya kazanamadı ancak iki bronz madalya geldi. Erkeklerde Fırat Pozan ve Ali Sarı, finale kalma maçlarını kaybedince, bronz madalya ile yetindiler.
Manchester’da İlk Gün Tek Madalya
İngiltere’de başlayan Avrupa Şampiyonası’nda ilk gün tatamiye çıkan dört Türk sporcudan sadece Rukiye Yıldırım bronz madalya kazanarak, kürsüye çıkmayı başardı.
Avrupa Şampiyonası Kadrosu Belirlendi

İngiltere’nin Manchester kentinde, 3-6 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Tekvando Şampiyonası’na katılacak Milli Takımın seçmeleri yapıldı.
Servet, Türkiye İçin Serveti Tekmeledi
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Servet Tazegül’e Singapur’un kendileri adına yarışması için çok büyük paralar teklif edildiğini ancak kabul etmediklerini söyledi.
DÜRDANE ALTUNEL DÜNYA İKİNCİSİ
9. Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 63 kiloda Dürdane Altunel, dünya 2’ncisi oldu.
”Bahri, Madalya İle Veda Edecek”
Bahri Tanrıkulu son olimpiyatında altın istiyor… Tekvandodaki gururumuz olan Bahri Tanrıkulu, alttan gelen jenerasyonun çok başarılı olduğunu ifade ederek, 2012 Londra Olimpiyatları’nın kendisi için son olimpiyatlar olacağını belirtti.
Akgül’den Tekvandoculara Ziyaret
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Avrupa Takımlar Tekvando Şampiyonası için kamp yapan tekvando milli takımı ile bir araya geldi.
Bu kategorideki tüm haberler
09 Ekim 2010 Cumartesi
Dünya Şampiyonası’na Altınla Başladık

Dünya Tekvando Poomse Şampiyonası’nda Milli Takım, ilk altın madalyasını Mustafa Yılmaz ile elde etti.
Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te başlayan şampiyonada milli sporcu Mustafa Yılmaz 1. Master Bay kategorisinde altın madalya elde ederek, Poomse Milli Takımı’na ilk madalyasını kazandırdı.
Konuyla ilgili konuşan Yılmaz, uzun bir maratonun ardından dünya şampiyonasında altın madalya kazanmanın sevindirici olduğunu ifade ederek, bu şampiyonluğu Türk milletine ve şehit ailelerine armağan ettiğini söyledi. Yılmaz, yarın da senkron kategorisinde yarışacağını ve bu kategoride de çok iddialı olduklarını ifade ederek, "Yarın da ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, İstiklal Marşımızı çaldıracağız ve bayrağımızı göndere çektireceğiz" diye konuştu.

Dünya Tekvando Poomse Şampiyonası’ndaki ilk altın madalya ile ilgili olarak açıklama yapan Tekvando Federasyonu Başkanı Dr. Metin Şahin, "Ata yurdu Özbekistan’da şampiyonluk yaşamanın çok sevindirici" olduğunu vurgulayarak, amaçlarının takım olarak da şampiyonluk olduğunu belirtti.

Şampiyonaya Türkiye, teknik direktör Seyfullah Kim Doman, antrenörler İsa Şahin, Yaşar Erbil, Ramazan Doğdu, Hülya Pevin Birol, Veysel Düşüçukur, Numan Fırat ve Mehmet Örkan yönetiminde 20 sporcuyla katılıyor.
 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı