ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Taekwondo Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Tekvandocular Altın Yağdırdı
Avrupa’da beklenen altın madalyalar son gün geldi.
Fırat ve Ali Bronz Madalya Kazandı
İngiltere’nin Manchester şehrinde devam eden Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde Türk sporcular altın madalya kazanamadı ancak iki bronz madalya geldi. Erkeklerde Fırat Pozan ve Ali Sarı, finale kalma maçlarını kaybedince, bronz madalya ile yetindiler.
Manchester’da İlk Gün Tek Madalya
İngiltere’de başlayan Avrupa Şampiyonası’nda ilk gün tatamiye çıkan dört Türk sporcudan sadece Rukiye Yıldırım bronz madalya kazanarak, kürsüye çıkmayı başardı.
Avrupa Şampiyonası Kadrosu Belirlendi

İngiltere’nin Manchester kentinde, 3-6 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Tekvando Şampiyonası’na katılacak Milli Takımın seçmeleri yapıldı.
Servet, Türkiye İçin Serveti Tekmeledi
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Servet Tazegül’e Singapur’un kendileri adına yarışması için çok büyük paralar teklif edildiğini ancak kabul etmediklerini söyledi.
DÜRDANE ALTUNEL DÜNYA İKİNCİSİ
9. Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 63 kiloda Dürdane Altunel, dünya 2’ncisi oldu.
”Bahri, Madalya İle Veda Edecek”
Bahri Tanrıkulu son olimpiyatında altın istiyor… Tekvandodaki gururumuz olan Bahri Tanrıkulu, alttan gelen jenerasyonun çok başarılı olduğunu ifade ederek, 2012 Londra Olimpiyatları’nın kendisi için son olimpiyatlar olacağını belirtti.
Akgül’den Tekvandoculara Ziyaret
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Avrupa Takımlar Tekvando Şampiyonası için kamp yapan tekvando milli takımı ile bir araya geldi.
Bu kategorideki tüm haberler
05 Ekim 2010 Salı
Tekvandocular Özbekistan’da

Tekvando Milli Takımı, Avrupa Poomse Şampiyonası’na katılmak için Özbekistan’a gitti.
Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te 8-10 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek şampiyonada, Türkiye 20 sporcuyla mücadele edecek. Türk Milli Takımı’nda, 8’i bayan olmak üzere 20 kişiden oluşan sporcu kadrosunda şu isimler yer alıyor:
"Bayanlar: Rabia Kim, Elif Aybuke Yılmaz, Tuğçe Bölükbaş, Berivan Bozdağ, Nesibe Altun, Serim Olgun Bektaşoğlu, Nafia Günkaracalar, Gamze Sarı

Erkekler: Selahattin Uçan, Zeynel Çelik, İbrahim Uçan, Adil Tekin, Mustafa Yılmaz, Mevlüt Pekcan, Hayri Temel Alper, Ali Kemal Ustabaş, Fazlı Karışık, Habib Okçu, Namık Kazanç, Kemal Yılmaz."

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı