ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Yüzme Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Londra İçin Yüzmede İlk Vize Burcu’dan
Milli yüzücü Burcu Dolunay, 50 metre serbest stilde 25.22’lik derecesiyle 2012 Londra Olimpiyat Oyunları A barajını geçmeyi başardı.
Genç Yüzücüler 7 Madalya Kazandı
Sırbistan’da düzenlenen Balkan Gençler Şampiyonası’nda yüzücülerimiz bir Balkan bir de Türkiye rekoru kırarken, 7’de altın madalya kazandı. Şampiyonada 3 gümüş 4 de bronz madalya kazandık.
Buse Günaydın Türkiye Rekoru Kırdı
Milli sporcu Buse Günaydın’dan Hollanda’da yapılan Yüzme Kupası Eindhoven 2012 yarışlarında iki Türkiye rekoru kırdı.
Yüzmede Milli Takım Kampı Tamamlandı
Avrupa Gençler Şampiyonası’na hazırlanan Yüzme Milli Takımı Aday Kadrosu, İstanbul’da 3 gün süren hazırlık kampını tamamladı.
2013 Dünya Yüzme Şampiyonası Barcelona’da
Uluslararası Yüzme Federasyonu, 2013 Dünya Yüzme Şampiyonası’nın Barcelona’da yapılmasına karar verdi.
Yüzmede Teknik Analiz Kampı Talinn’de Yapılıyor
Türkiye Yüzme Federasyonu Teknik Analiz Kampı, Estonya’nın başkenti Talinn’de 4-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Eroğlu Dünya 6.’sı Oldu
Dünya Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda, 50 metre sırtüstünde Beytullah Eroğlu, dünya altıncısı oldu.
Avrupa’nın Yüzme Şampiyonu Rusya
Avrupa Yüzme Şampiyonası sona erdi. Rusya, 7’si altın 15 madalya ile şampiyonanın en başarılı ülkesi oldu. Türkiye ise tek madalya bile kazanamadı.
Bu kategorideki tüm haberler
03 Ekim 2010 Pazar
Yüzmede Milli Takım Kampı Tamamlandı

Avrupa Gençler Şampiyonası’na hazırlanan Yüzme Milli Takımı Aday Kadrosu, İstanbul’da 3 gün süren hazırlık kampını tamamladı.

Burhan Felek Spor Kompleksi’nde, Milli Takımlar Teknik Direktörü Dimitri
Manchevic yönetiminde 36 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen çalışmalarda, sporculara çeşitli yüzme ve kondisyon testlerinin uygulandığı bildirildi.Ayrıca, Rusya’dan gelen yüzme tekniği uzmanı Aleksander Petreyev tarafından sporculara ultrasonik su altı testleri uygulanarak, teknik analizlerin çıkarıldığı ifade edildi.

"Test Sonuçlarına Göre Antrenman Programı"
Yüzme Milli Takımları Başantrenörü Hakan Eskioğlu, gelecek yıl temmuz ayında yapılacak şampiyona öncesinde bu kamp döneminde yapılan testlerin, sporcuların gelişimini takip edebilmeleri açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

Her bir sporcuya kendi branşlarına göre, su altı, su üstü, çıkış, depar, kol çekme analizleri yapıldığını aktaran Eskioğlu, ’’Bu şekilde elde edilen verilere göre, sporcularımızın dünya çapında başarılı olan yüzücülerle aralarındaki farkları görmelerini sağladık. Bu yöntemle teknik eksiklikleri
azaltma yoluna gidiyoruz. Ayrıca bu testlerin sonucuna göre sporcularımızın antrenman programları belirlenecek ve her ay su çekiş mekaniği ile kondisyon testleri yenilenecek. Böylece sporcularımızın gelişim seviyesini takip edebileceğiz ve aynı zamanda gelişim sağlayamayan sporcunun antrenörüne hesap sorabileceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Hakan Eskioğlu, kamp çalışmaları kapsamında sporculara Turgay Biçer tarafından sporcu psikolojisi ve sporcu performansının üst seviyelere çıkarılabilmesi konularında 2 saatlik bir seminer verildiğini aktardı.

Milli takım kadrosunda bulunan sporcularla ilgili beklentilerini de aktaran Eskioğlu, Ediz Yıldırımer ve Hazal Sarıkaya başta olmak üzere Elif Nur Naz, Halime Züray Zeren gibi sporcuların başarı kazanacaklarına inandığını vurguladı.
 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı