ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Özel Sporcular Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Londra’nın En Özel Yolcusu Ayşegül
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) sporcusu Ayşegül Tahtakale, atletizm gülle atma branşında 2012 Londra Paralimpik Oyunları’na kota aldı. Tahtakale, özel sporcular tarihinde paralimpik oyunlarına kota alan ikinci özel sporcu oldu.
Denizli’de Özel Olimpiyat Oyunları Yapılacak


Türkiye Özel Sporcular Derneği ile Pamukkale Üniversitesinin işbirliğiyle 15-16 Ekim tarihlerinde Denizli’de Özel Olimpiyat Oyunları düzenlenecek.
Özel Sporcular 20 Madalya İle Döndü
Polonya’da düzenlenen ’’Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları’’nda büyük başarı kazanan zihinsel engelli milli sporcular, Türkiye’ye 20 madalya ile döndü.
Özel Futbolcular TFF’nin Çatısı Altına Giriyor
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun futbol branşı Türkiye Futbol Federasyonu’nun çatısı altına giriyor.

Özel Olimpiyatlar Meşalesi İstanbul’da
Özel Olimpiyatlar meşalesi İstanbul’da2010 Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları öncesi İstanbul’a getirilen olimpiyat meşalesinin şehirdeki turu başladı.
Olimpiyat Meşalesi 4-5 Eylül’de İstanbul’da
Polonya’nın başkenti Varşova’da 17-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2010 Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları öncesi, Özel Olimpiyatlar Meşale’si Avrupa turu çerçevesinde 4-5 Eylül’de İstanbul’da taşınacak.
Milliler Afrika’da

Zihinsel Engelliler Dünya Futbol Şampiyonası için Afrika’ya giden millilerimiz Limbo’ya ulaştı.
Özel Sporcular Güney Afrika’ya Gidiyor

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na bağlı Zihinsel Engelliler Futbol Milli takımı, dünya şampiyonasına katılmak için 19 Ağustos’ta Güney Afrika’ya hareket ediyor.
Bu kategorideki tüm haberler
16 Eylül 2010 Perşembe
Özel Futbolcular TFF’nin Çatısı Altına Giriyor

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun futbol branşı Türkiye Futbol Federasyonu’nun çatısı altına giriyor. Konuyla ilgili TOSSFED Başkanı Tarık Bitlis, futbol branşının TFF’ye devredilmesi için gerekli bağlantıları kurduklarını belirterek, ’’Olayın doğrusu da budur zaten. Bu sporcuların TFF çatısı altına girmesi gerekiyor’’ dedi.
Özel Sporcular Futbol Milli Takımı’nın, ilk kez katıldığı INAS-FID Dünya Futbol Şampiyonası’nda 13 ülke arasında 9. olduğunu ifade eden Bitlis, ’’Böylece uluslararası düzeyde ilk ilişkiler kurulmuş oldu. Sporcularımızın ulaşmak istedikleri nokta da buydu. Bu şampiyonaya katılmak, bu branşın bundan sonraki gelişimi için çok büyük bir adımdı’’ diye konuştu.
Türkiye’de özel sporcular arasında futbolun yaygınlaşması açısından uluslararası müsabakalara katılmanın büyük önem taşıdığını anlatan Bitlis, şöyle devam etti:

’’Bu tür organizasyonlar sporcu sayısının artışına büyük katkı sağlıyor. Böylece federasyonun sorumlulukları da artıyor. Bu sporcuların bundan böyle TFF çatısı altında devam etmeleri gerekiyor. Biz elbette gereken desteği vermeye devam ederiz, ancak bu ülkede bir futbol federasyonu olduğuna göre tüm futbolcuların bu çatı altında faaliyet göstermeleri daha doğru olur. Federasyonlarda din, dil, ırk ayrımı yapılıyor mu? Hayır, yapılmıyor. Öyleyse bu çocukları neden ayırıyoruz? Keşke tüm branşlarımız, kendi federasyonlarının çatısı altında faaliyet gösterebilse.’’ Güney Afrika’da 12 Eylül’de sona eren Dünya Şampiyonası’nda çok güçlü rakiplerle karşılaştıklarını dile getiren Bitlis, ’’Bizim gibi uluslararası organizasyonlarda yeni yeni boy göstermeye başlayan ülkeleri yendik, ancak bu işe yıllarını vermiş Hollanda, Almanya gibi takımların karşısında başarılı olamadık. Daha yolun başındayız. Bu bile bizim için büyük başarıdır’’ ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin, 9. sırada tamamladığı INAS-FID Dünya Futbol Şampiyonası’nda aldığı sonuçlar şöyle:
"Almanya-Türkiye: 8-1
Türkiye-Macaristan: 2-3
Türkiye-Hollanda: 0-8
Japonya-Türkiye: 3-3
Güney Kore-Türkiye: 0-10."

Özel Sporcular Federasyonu’na bağlı Zihinsel Engelliler Futsal Milli Takımı, Şubat ayında Portekiz’de yapılacak Avrupa Şampiyonası için gereken 70 bin TL’lik bütçeyi Futbol Federasyonu’ndan istediğini açıklamış, bu yüzden iki federasyon arasında karşılıkla demeç süreci yaşanmıştı.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı