ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Özel Sporcular Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Londra’nın En Özel Yolcusu Ayşegül
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) sporcusu Ayşegül Tahtakale, atletizm gülle atma branşında 2012 Londra Paralimpik Oyunları’na kota aldı. Tahtakale, özel sporcular tarihinde paralimpik oyunlarına kota alan ikinci özel sporcu oldu.
Denizli’de Özel Olimpiyat Oyunları Yapılacak


Türkiye Özel Sporcular Derneği ile Pamukkale Üniversitesinin işbirliğiyle 15-16 Ekim tarihlerinde Denizli’de Özel Olimpiyat Oyunları düzenlenecek.
Özel Sporcular 20 Madalya İle Döndü
Polonya’da düzenlenen ’’Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları’’nda büyük başarı kazanan zihinsel engelli milli sporcular, Türkiye’ye 20 madalya ile döndü.
Özel Futbolcular TFF’nin Çatısı Altına Giriyor
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun futbol branşı Türkiye Futbol Federasyonu’nun çatısı altına giriyor.

Özel Olimpiyatlar Meşalesi İstanbul’da
Özel Olimpiyatlar meşalesi İstanbul’da2010 Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları öncesi İstanbul’a getirilen olimpiyat meşalesinin şehirdeki turu başladı.
Olimpiyat Meşalesi 4-5 Eylül’de İstanbul’da
Polonya’nın başkenti Varşova’da 17-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2010 Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları öncesi, Özel Olimpiyatlar Meşale’si Avrupa turu çerçevesinde 4-5 Eylül’de İstanbul’da taşınacak.
Milliler Afrika’da

Zihinsel Engelliler Dünya Futbol Şampiyonası için Afrika’ya giden millilerimiz Limbo’ya ulaştı.
Özel Sporcular Güney Afrika’ya Gidiyor

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na bağlı Zihinsel Engelliler Futbol Milli takımı, dünya şampiyonasına katılmak için 19 Ağustos’ta Güney Afrika’ya hareket ediyor.
Bu kategorideki tüm haberler
04 Eylül 2010 Cumartesi
Özel Olimpiyatlar Meşalesi İstanbul’da

Polonya’nın başkenti Varşova’da 17-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2010 Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları öncesi İstanbul’a getirilen olimpiyat meşalesinin şehirdeki turu başladı.

Avrupa turu çerçevesinde Türkiye’ye getirilen özel olimpiyat meşalesinin İstanbul’daki ilk koşusu İstiklal Caddesi’nde yapıldı. Galatasaray Lisesi önünde başlayan meşale koşusu Taksim Meydanı’nda sona erdi.
Organizasyona, Türkiye Özel Olimpiyatlar Derneği (TÖSSED) Onursal Başkanı Dilek Sabancı, İstanbul Vali Yardımcıları Ali Bakoğlu ve Mustafa Altıntaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, TÖSSED Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Aydın, TÖSSED Yönetim Kurulu Üyeleri ile ABD Basketbol Milli Takımı oyuncusu Tyson Chandler’in yanı sıra 8 Avrupa ülkesinden gelen gönüllü emniyet mensupları katıldı.
Galatasaray Lisesi önünde yakılan meşaleyi Dilek Sabancı, Vali Yardımcısı Altıntaş, basketbolcu Chandler ile 8 emniyet mensubu meydana kadar sırayla taşıdı. Emniyet mensupları içinde Türkiye’yi İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden Emniyet Amiri Orhan Sınav temsil etti.
Bu arada, organizasyon için gelen Türkiye Zihinsel Engelliler Milli Takımı sporcuları meydana kadar caddedeki tramvay ile gittiler.

Dilek Sabancı, koşu başlamadan önce yaptığı konuşmada, 2003 yılında yine İstanbul’da bu koşunun yapıldığını ve babası Sakıp Sabancı’nın da bu organizasyona katıldığını hatırlatarak, ’’Bu koşuya katılmak bana yine nasip oldu. Çok güzel bir organizasyon. Çocuklarımız bu organizasyonlarla hayata bağlanıyor. Toplum tarafından kabul ediliyor. Türkiye’den katılacak çocuklarımız inşallah madalyalarla dönerler. Bize destekte bulunun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sabancı, ABD’li oyuncu Chandler’e organizasyona yaptığı destekten dolayı bir şilt verdi.
Meşalenin İstanbul’daki turu yarın saat 14.00’de Suadiye Teknosa Mağazası önünde başlayıp, Şaşkınbakkal’da sona erecek organizasyonla tamamlanacak.

İstanbul’da toplam 18 kişi tarafından taşınacak meşale, toplam 120 taşıyıcının yardımıyla 17 günde Avrupa’yı dolaşarak, 28 bin 770 kilometrelik yol katederek Polonya’ya ulaştırılacak. Polonya’da düzenlenecek organizasyonda Türkiye’yi basketbolda ve atletizmde 8’er, masa tenisi ve bowlingde de 4’er oyuncu olmak üzere, toplam 24 sporcu temsil edecek.

Özel Olimpiyatlar Meşale Koşusu adı altında düzenlenen etkinlik, onursal başkanlığı Dilek Sabancı tarafından yürütülen ve 185 ülkede faaliyet göstererek, 3,5 milyonun üzerinde zihinsel engelli bireye ulaşan Özel Olimpiyatlar Organizasyonu’nun Türkiye temsilcisi olan Türkiye Özel Olimpiyatlar Derneği’nin (TÖSSED) ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı