ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Yüzme Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Londra İçin Yüzmede İlk Vize Burcu’dan
Milli yüzücü Burcu Dolunay, 50 metre serbest stilde 25.22’lik derecesiyle 2012 Londra Olimpiyat Oyunları A barajını geçmeyi başardı.
Genç Yüzücüler 7 Madalya Kazandı
Sırbistan’da düzenlenen Balkan Gençler Şampiyonası’nda yüzücülerimiz bir Balkan bir de Türkiye rekoru kırarken, 7’de altın madalya kazandı. Şampiyonada 3 gümüş 4 de bronz madalya kazandık.
Buse Günaydın Türkiye Rekoru Kırdı
Milli sporcu Buse Günaydın’dan Hollanda’da yapılan Yüzme Kupası Eindhoven 2012 yarışlarında iki Türkiye rekoru kırdı.
Yüzmede Milli Takım Kampı Tamamlandı
Avrupa Gençler Şampiyonası’na hazırlanan Yüzme Milli Takımı Aday Kadrosu, İstanbul’da 3 gün süren hazırlık kampını tamamladı.
2013 Dünya Yüzme Şampiyonası Barcelona’da
Uluslararası Yüzme Federasyonu, 2013 Dünya Yüzme Şampiyonası’nın Barcelona’da yapılmasına karar verdi.
Yüzmede Teknik Analiz Kampı Talinn’de Yapılıyor
Türkiye Yüzme Federasyonu Teknik Analiz Kampı, Estonya’nın başkenti Talinn’de 4-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Eroğlu Dünya 6.’sı Oldu
Dünya Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda, 50 metre sırtüstünde Beytullah Eroğlu, dünya altıncısı oldu.
Avrupa’nın Yüzme Şampiyonu Rusya
Avrupa Yüzme Şampiyonası sona erdi. Rusya, 7’si altın 15 madalya ile şampiyonanın en başarılı ülkesi oldu. Türkiye ise tek madalya bile kazanamadı.
Bu kategorideki tüm haberler
17 Ağustos 2010 Salı
Avrupa’nın Yüzme Şampiyonu Rusya

Avrupa Yüzme Şampiyonası sona erdi. Rusya, 7’si altın 15 madalya ile şampiyonanın en başarılı ülkesi oldu. Türkiye ise tek madalya bile kazanamadı.
Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Avrupa Yüzme Şampiyonası’nın son gününe Therese Alshammar ve Laszlo Cseh damga vurdu. Her 2 yüzücü de şampiyonadaki 2. altın madalyalarını kazandı. Alshammer, kadınlar 50 metre kelebek yarışında olduğu gibi 50 metre serbest stilde de tüm rakiplerinden hızlıydı. İsveçli sporcu, 24.45 saniyelik derecesiyle galibiyete ulaştı. Hollandalı Hinkelien Schreuder, 0.21 saniye farkla ikinci sırayı aldı. Francesca Halsall üçüncü oldu.
Erkekler 400 metre bireysel karışık yarışında ev sahibi Macaristan duble yaptı. 200 metre metre bireyselde Avrupa Şampiyonluğuna ulaşan Laszlo Cseh, 400 metre yarışını 4 dakika 10.95 saniyede bitirdi ve bir altın madalya daha kazandı. Yurttaşı David Verraszto ise 2.01 saniye farkla ikinci geldi. Bronz madalya İsrailli Gal Nevo’ya gitti.
Kadınlar 50 metre kurabağalamada Yuliya Efimova, şampiyona rekoru kırdı. Rus yüzücü, 30.29 saniyelik derecesiyle Britanyalı Kate Haywood’u ikinci, İsveçli Jennie Johansson’ı ise 3. sırada bıraktı.
Rusya, 7’si altın 15 madalya ile şampiyonanın en başarılı ülkesi oldu. Dörder altın kazanan ülkelerden Fransa ikinci, Britanya 3. sıraya yerleşti.
Şampiyonanın son gününde Derya Büyükuncu sakatlanınca Türk takımı, erkekler 4x100 metre karışık yarışına katılamadı ve diskalifiye oldu. Türkiye, şampiyonayı madalya alamadan tamamladı.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı