ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Özel Sporcular Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Londra’nın En Özel Yolcusu Ayşegül
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) sporcusu Ayşegül Tahtakale, atletizm gülle atma branşında 2012 Londra Paralimpik Oyunları’na kota aldı. Tahtakale, özel sporcular tarihinde paralimpik oyunlarına kota alan ikinci özel sporcu oldu.
Denizli’de Özel Olimpiyat Oyunları Yapılacak


Türkiye Özel Sporcular Derneği ile Pamukkale Üniversitesinin işbirliğiyle 15-16 Ekim tarihlerinde Denizli’de Özel Olimpiyat Oyunları düzenlenecek.
Özel Sporcular 20 Madalya İle Döndü
Polonya’da düzenlenen ’’Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları’’nda büyük başarı kazanan zihinsel engelli milli sporcular, Türkiye’ye 20 madalya ile döndü.
Özel Futbolcular TFF’nin Çatısı Altına Giriyor
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun futbol branşı Türkiye Futbol Federasyonu’nun çatısı altına giriyor.

Özel Olimpiyatlar Meşalesi İstanbul’da
Özel Olimpiyatlar meşalesi İstanbul’da2010 Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları öncesi İstanbul’a getirilen olimpiyat meşalesinin şehirdeki turu başladı.
Olimpiyat Meşalesi 4-5 Eylül’de İstanbul’da
Polonya’nın başkenti Varşova’da 17-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2010 Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları öncesi, Özel Olimpiyatlar Meşale’si Avrupa turu çerçevesinde 4-5 Eylül’de İstanbul’da taşınacak.
Milliler Afrika’da

Zihinsel Engelliler Dünya Futbol Şampiyonası için Afrika’ya giden millilerimiz Limbo’ya ulaştı.
Özel Sporcular Güney Afrika’ya Gidiyor

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na bağlı Zihinsel Engelliler Futbol Milli takımı, dünya şampiyonasına katılmak için 19 Ağustos’ta Güney Afrika’ya hareket ediyor.
Bu kategorideki tüm haberler
28 Mayıs 2010 Cuma
Özel Sporcularda Hedef Madalya

Türkiye Özel Sporcular Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) Spor Direktörü Ali Üredi, Yunanistan’ın başkenti Atina’da yapılacak Özel Olimpiyatlar’da hedeflerinin ilk üç olduğunu bildirdi Üredi, yaptığı açıklamada, Atina’da 29 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında yapılacak özel olimpiyatlara voleybol ve masa tenisi takımlarının katılacağını söyledi.
Her iki takımın da 3 gündür Edirne’nin Keşan ilçesinde kampta olduğunu ifade eden Üredi, şu bilgileri verdi:
’’Bu yıl olimpiyatlara 26 ülke katılacak. Biz Türkiye olarak 2 dalda katılıyoruz. Hedefimiz ilk üç arasına girmek. Sporcularımıza güveniyoruz. Sporcularımız günde iki idman yaparak hazırlanıyor. Asıl hedefimiz 2011 yılında yapılacak Dünya Özel Olimpiyat Oyunları. Bu olimpiyatlara 8 dalda katılmayı planlıyoruz. 140-150 sporcu ile ülkemizi temsil edeceğiz. Atina’daki bu olimpiyatlar da bizim için bir ön prova olmuş olacak.’’

TÖSSED voleybol antrenörü Erhan Şeref de 3 gündür Keşan Belediyesi Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, ’’5 gün sürecek müsabakalarda 26 ülkenin sporcuları yarışacak. Bu aynı zamanda önümüzdeki yıl yapılacak Dünya Özel Olimpiyat Oyunları’nın bir provası olacak. Müsabakalara iyi hazırlandık. Sporcularımıza güveniyoruz’’ dedi.

TÖSSED kafilesi, bu akşam İpsala Sınır Kapısı’ndan çıkarak Yunanistan’a gidecek.

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı