ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Özel Sporcular Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Londra’nın En Özel Yolcusu Ayşegül
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) sporcusu Ayşegül Tahtakale, atletizm gülle atma branşında 2012 Londra Paralimpik Oyunları’na kota aldı. Tahtakale, özel sporcular tarihinde paralimpik oyunlarına kota alan ikinci özel sporcu oldu.
Denizli’de Özel Olimpiyat Oyunları Yapılacak


Türkiye Özel Sporcular Derneği ile Pamukkale Üniversitesinin işbirliğiyle 15-16 Ekim tarihlerinde Denizli’de Özel Olimpiyat Oyunları düzenlenecek.
Özel Sporcular 20 Madalya İle Döndü
Polonya’da düzenlenen ’’Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları’’nda büyük başarı kazanan zihinsel engelli milli sporcular, Türkiye’ye 20 madalya ile döndü.
Özel Futbolcular TFF’nin Çatısı Altına Giriyor
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun futbol branşı Türkiye Futbol Federasyonu’nun çatısı altına giriyor.

Özel Olimpiyatlar Meşalesi İstanbul’da
Özel Olimpiyatlar meşalesi İstanbul’da2010 Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları öncesi İstanbul’a getirilen olimpiyat meşalesinin şehirdeki turu başladı.
Olimpiyat Meşalesi 4-5 Eylül’de İstanbul’da
Polonya’nın başkenti Varşova’da 17-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2010 Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları öncesi, Özel Olimpiyatlar Meşale’si Avrupa turu çerçevesinde 4-5 Eylül’de İstanbul’da taşınacak.
Milliler Afrika’da

Zihinsel Engelliler Dünya Futbol Şampiyonası için Afrika’ya giden millilerimiz Limbo’ya ulaştı.
Özel Sporcular Güney Afrika’ya Gidiyor

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na bağlı Zihinsel Engelliler Futbol Milli takımı, dünya şampiyonasına katılmak için 19 Ağustos’ta Güney Afrika’ya hareket ediyor.
Bu kategorideki tüm haberler
12 Mayıs 2010 Çarşamba
Cengizhan; Azmin Adı

Gazi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan yüzücü down sendromlu Cengizhan Dönmez, vatani görev için askere çağrıldı. Dönmez, “En büyük hedefim 2012 Londra Olimpiyatları’nda ülkemi temsil etmek” dedi.

Gazi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu matbaacılık bölümünden mezun olan 20 yaşındaki down sendromlu Cengizhan Dönmez, vatani görevini yapması için askerliğe çağrıldı.
Ankara’da yaşan ve memur ailenin tek çocuğu alan Cengizhan Dönmez, ilkokul ve lise eğitimini sağlıklı öğrenciler arasında görerek, okul puanı ve yatay geçiş avantajından yararlanarak öğrenime başladığı Gazi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu matbaacılık bölümünden geçen yıl mezun oldu.
Down sendromlu olmasına karşın ilgilendiği her alanda başarılı olan Dönmez, askerliğe çağrılmasıyla ilgili olarak, ’’Her Türk genci gibi ben de bu vatani görevimi yapmak isterim. Ülkemi seviyorum. Askerdeki eğitim ve şartlar durumun açısından uygun değil’’ dedi.


Özel Sporcular Spor Kulübü’nde 5 yıl önce başladığı yüzmede bir çok Türkiye şampiyonluğu elde ettiğini anlatan Dönmez, ’’Spor insanın gelişmesine katkı sağlıyor. Kişinin kendisine olan güveni artıyor. Sevgi, dostluk ve takım ruhu oluşturuyor. 2012 Londra Olimpiyatlarında ülkemi başarıyla temsil etmek istiyorum. Bayrağımı dalgalandırmak istiyorum. Yüzmede ABD’li Michael Phelps’i çok beğeniyorum. Yurt dışında madalya kazanmadan yüzmeyi bırakmayacağım’’ diye konuştu.
 
Kaynak: GSGM

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı