ANA SAYFA     SPOR DALLARI     HAKKIMIZDA     KÜNYE     İLETİŞİM
Federasyonlar.com'da
Özel Sporcular Kategorisi
Bu kategorideki tüm haberler
Bu kategorideki son haberler
Londra’nın En Özel Yolcusu Ayşegül
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) sporcusu Ayşegül Tahtakale, atletizm gülle atma branşında 2012 Londra Paralimpik Oyunları’na kota aldı. Tahtakale, özel sporcular tarihinde paralimpik oyunlarına kota alan ikinci özel sporcu oldu.
Denizli’de Özel Olimpiyat Oyunları Yapılacak


Türkiye Özel Sporcular Derneği ile Pamukkale Üniversitesinin işbirliğiyle 15-16 Ekim tarihlerinde Denizli’de Özel Olimpiyat Oyunları düzenlenecek.
Özel Sporcular 20 Madalya İle Döndü
Polonya’da düzenlenen ’’Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları’’nda büyük başarı kazanan zihinsel engelli milli sporcular, Türkiye’ye 20 madalya ile döndü.
Özel Futbolcular TFF’nin Çatısı Altına Giriyor
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun futbol branşı Türkiye Futbol Federasyonu’nun çatısı altına giriyor.

Özel Olimpiyatlar Meşalesi İstanbul’da
Özel Olimpiyatlar meşalesi İstanbul’da2010 Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları öncesi İstanbul’a getirilen olimpiyat meşalesinin şehirdeki turu başladı.
Olimpiyat Meşalesi 4-5 Eylül’de İstanbul’da
Polonya’nın başkenti Varşova’da 17-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2010 Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları öncesi, Özel Olimpiyatlar Meşale’si Avrupa turu çerçevesinde 4-5 Eylül’de İstanbul’da taşınacak.
Milliler Afrika’da

Zihinsel Engelliler Dünya Futbol Şampiyonası için Afrika’ya giden millilerimiz Limbo’ya ulaştı.
Özel Sporcular Güney Afrika’ya Gidiyor

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na bağlı Zihinsel Engelliler Futbol Milli takımı, dünya şampiyonasına katılmak için 19 Ağustos’ta Güney Afrika’ya hareket ediyor.
Bu kategorideki tüm haberler
11 Mayıs 2010 Salı
Futbol Federasyonu’ndan Özel Sporculara Destek

Türkiye Özel Sporcular Derneği’nin (TÖSSED) düzenlediği, 18 Mayıs’a kadar sürecek ’’Türk Telekom-TÖSSED Festivali’’nin tanıtımı yapıldı.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun da desteklediği projenin tanıtımı federasyonun İstinye’deki merkezinde yapıldı.
TFF Başkanı Mahmut Özgener’in hazır bulunduğu toplantıya, TÖSSED Onursal Başkanı Dilek Sabancı, Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, TÖSSED Başkanı Necmettin Aydın ve TÖSSED sosyal komite üyeleri katıldı.

Tanıtım toplantısının açılışında konuşma yapan başkan Özgener, TÖSSED’in çalışmalarını yakından takip ettiklerini, festivale federasyon ve milli takım olarak destek vereceklerini belirterek, şunları kaydetti:
’’18 Mayıs’a kadar etkinlik alanına kurulan stanttan milli takım forması satın alanlar, 18 Mayıs’ta festivale katılacak milli takım futbolcularına formaları imzalatabilecek. Gelirin TÖSSED’E kalacak olması ve özel sporcuların yıldız oyuncularla bir araya gelerek sosyal hayata katılmaları bizi çok mutlu ediyor. Futbolun her türlüsünü ülke çapında yaygınlaştırmayı amaç edindik. Her etkinlikte futbol aşkının engel tanımadığını net bir şekilde görüyoruz.’’

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında ’’Engel Tanımayanlar Futbol Şenlikleri’’ düzenlediklerini anlatan Özgener, 27 ilde gerçekleşecek etkinliklerde 8 bine yakın engelli vatandaşın futbol oynamak için bir araya geleceğini bildirdi. Özgener, yarın kutlanacak olan İşitme Engelliler Günü vesilesi ile de tüm yurtta futbol organizasyonları düzenlediklerini kaydetti.

2009-2010 sezonuyla birlikte Ampute Ligi’ni ve işitme Engelliler Tam Deplasmanlı 1. Ligi’ni hayata geçirdiklerini hatırlatan Özgener, ’’Bu şenliklere katılan engelli dostlarımızın yaşam sevincini, gözlerindeki ışığı görmek bizleri teşvik ediyor’’ dedi.

Özgener, UEFA tarafından Grassroots Günü olarak ilan edilen 19 Mayıs’ın Türkiye’de de ’’Herkes İçin Futbol Günü’’ olarak kutlanacağını kaydetti.

Dilek Sabancı ise Türkiye’de geride kalan 10 yıllık süreçte engellilere yönelik çalışmalarda büyük ilerlemeler kaydedildiğini ifade ederek, şöyle konuştu:
’’Ben babamın misyonunu üstlendim. Sadece yüreği yanan zenginler değil, imkanı olan zenginler bu desteği yapabilsin. Engelli insanlarımız için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı ümit ediyorum. Bu projeyi gerçekleştirmemizde desteğini esirgemeyen Türk Telekom, Futbol Federasyonu, Ülker, İstinye Park ve diğer tüm kurumlara teşekkür ediyorum. 10 yıl önce bu işler hiç böyle değildi. Çok değişti. Giderek hızla ilerliyor. Yeterli mi, değil. İdealin ideali var. Çok istersek her şeyin daha iyisini yapabiliriz. 10 yıldır ilerleme görüyorum. Çok çaba sarf ediyorum ve karşılığını alıyorum.’’

İstinye Park Alışveriş Merkezi’ndeki etkinlik alanında kurulan stanttan milli takım forması satın alanlar, 18 Mayıs Salı günü milli takım futbolcularına formaları imzalatma imkanı bulacak. Federasyon yönetim kurulu üyeleri ile (A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink’in de katılacağı etkinlikte milli takım futbolcuları, mini futbol sahasında TÖSSED’e bağlı özel sporcular ile gösteri maçı da yapacak.

İstinye Park’ta 18 Mayıs Salı günü akşam 500 davetlinin katılacağı açık artırma düzenlenecek. Açık artırmadan elde edilecek gelir de TÖSSED kayıtlarında bulunan özel sporcuların 2010 yılı etkinliklerindeki konaklama, ulaşım, yiyecek, içecek ve spor giyim ihtiyaçları için kullanılacak.

Toplantının sonunda Dilek Sabancı, federasyon başkanı Özgener ve Türk Telekom yetkilisi Demircan’a plaket verdi.

 

 

 

 

 
 
Ana Sayfa  /  Spor Dalları  /  Hakkımızda  /  Künye  /  İletişim  /  Yasal Uyarı